مجله اینترنتی

7 راه افزایش نرخ ثبت نام در وبینار

وبینارها  یک راه فوق‌العاده برای رسیدن به مشتریان بالقوه هستند. اما یک اشتباهی که بازاریابان انجام می دهند این است که وبینار را مانند سایر بازاریابی ها تبلیغ می کنند. ارسال چند ایمیل برای جذب شرکت کنندگان کافی نیست و مهم نیست که محتوای شما چقدر عالی باشد، موفقیت وبینار شما بستگی به شرکت کنندگان دارد.خوب، چطور می‌توانید مطمئن شوید  که مردم در سمینار آنلاین شما شرکت می کنند؟اگر به دنبال جوابی برای این سؤال هستید در ادامه با ما همراه باشید . در این مقاله ما ۷ راه افزایش نرخ ثبت نام در وبینار را  به شما معرفی می کنیم .شما همچنین می توانید برای برگزاری یک وبینار حرفه ای دوره آموزش برگزاری وبینار و کلاس آنلاین را نیز مشاهده کنید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

چگونه نرخ ثبت نام در وبینارمان را افزایش دهیم؟

در این بخش از مقاله ۷ راه افزایش نرخ ثبت نام در وبینار را با همدیگر بررسی می کنیم :

۱.یک موضوع جذاب و مفید انتخاب کنید

شما می توانید یک وبینار را به روش های مختلف تبلیغ کنید ، اما اگر موضوعی که برای وبینارتان انتخاب کرده اید  مفید یا جالب نباشد هیچ کس ثبت نام نخواهد کرد.بنابراین باید بررسی کنید و ببینید که مخاطبانتان در جستجوی چه چیزی هستند و سعی کنید موضوعی را انتخاب کنید که به مخاطبانتان کمک کند. علاوه بر این بر روی کلماتی که در عنوان وبینارتان به کار می برید توجه داشته باشید سعی کنید کلماتی استفاده کنید که مخاطب را درگیر کند. اصطلاحات حرفه ای  و تخصصی به کار نبرید وبه زبانی صحبت کنید که مخاطبان در زندگی روزمره خود از آن استفاده می کنند.

۲.با صفحه عالی شروع به کار کنید

برای اینکه مخاطبان را ترغیب کنید که در وبینارتان شرکت کنند یک صفحه فرود با طراحی جذاب و سرعت بالا داشته باشید.می توانید از  طراح وب خود بخواهید تا  یک طراحی جدید ایجاد کند .

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

۳.پیوند پاک

فکر نکنید که خوانندگان می دانند چگونه در وبینار شما ثبت نام کنند.در نتیجه، پیوندی به فرم ثبت نام خود٬ در صفحه فرود و در ایمیل دعوت‌نامه ، با استفاده از متن انکر تکست بزرگ ، جسورانه و ترجیحاً با رنگ متن متفاوتی اضافه کنید. هدف این است که کاملاً واضح باشد که کاربران چگونه در وبینار شما ثبت نام کنند.

۴.  برای افزایش نرخ ثبت نام در وبینار سیکل تبلیغات  خود را افزایش دهید

برای افزایش نرخ ثبت نام در وبینار ، سیکل تبلیغات وبینارتان را افزایش دهید.گزارش ها نشان می دهد که بیشتر ثبت کنندکان در 15 روز یا بیشتر ،قبل از اجرای وبینار اقدام به ثبت نام می کنند. این یک دلیل قانع کننده برای افزایش سیکل  تبلیغاتی  از جمله ایمیل ، کمپین های رسانه های اجتماعی پرداختی و ارگانیک ، بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و تبلیغات داخلی ،تا یک ماه قبل از برگزاری وبینار است. هدف این است که مخاطبان خود را زود به زود و  به طور مکرر از وبینار خود آگاه سازید ، تا آن‌ها بتوانند برای حضور در اجلاس آنلاین شما برنامه‌ ریزی کنند.

۵. یک یادآوری روزانه ارسال کنید.

در روز  برگزاری وبینار خود ، برای یادآوری به حضار ثبت‌نام‌شده و اعلام آخرین فرصت برای کسانی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند یک ایمیل ارسال کنید. اگرچه حدود 31٪ ثبت نام ها بین یک تا هفت روز قبل از  اجرای وبینار رخ می دهد ، اما 25٪ ثبت نام ها در روز اجرای وبینار انجام می شود. ایمیل هایی که در چند ساعت قبل از زمان شروع وبینارتان به  مخاطبان  ارسال می کنید ، نسبت به سایر ایمیل های تبلیغاتی میزان تبدیل بالاتری دارند و افرادی که در روز وبینار ثبت نام می کنند ، احتمال حضور آن‌ها در وبینار بیشتر است.

۶. از ابزارهای تعاملی برای افزایش مشارکت مخاطبان در وبینار استفاده کنید

ابزارهای تعاملی مانند نظرسنجی ها ، آزمون ها و پرسش و پاسخ، مخاطبان شما را درگیر نگه می دارند و می توانند چشم انداز های ارزشمندی درباره ترجیحات  و اولویت های آن‌ها به شما  ارائه دهند. از این داده ها می توان برای متناسب سازی محتوای وبینار بعدی یا ایجاد یک محتوای جدید استفاده کرد. برای به حداکثر رساندن مشارکت ، سعی کنید نظرسنجی ها و پرسش و پاسخ را در وبینار خود بگنجانید.

۷. افزایش نرخ ثبت نام در وبینار با تبلیغ در رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی کانال بسیار خوبی برای تبلیغ وبینار شما هستند ، به ویژه اگر قبلاً از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کرده اید. با تبلیغ وبینار خود در فضاهای اجتماعی که مخاطبان شما در آن فعال هستند در مورد وبینار و تاریخ برگزاری آن خوب اطلاع رسانی کنید.شبکه هایی مانند توییتر ، فیس بوک و لینکدین به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند شما می توانید برای تبلیغ  و افزایش نرخ ثبت نام در وبینار خود از این شبکه های اجتماعی محبوب استفاده کنید.

سخن آخر اینکه…

در این نوشتار سعی کردیم راه های افزایش نرخ ثبت نام در وبینار را به شما معرفی کنیم.امیدواریم به کمک این روش ها بتوانید با افزایش نرخ ثبت نام در وبینارتان به اهداف مورد نظر خود از برگزاری سمینار آنلاین برسید.چنانچه تجربه یا نظری در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما در فرهنگ الکترونیک به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید