مجله اینترنتی

5 راه برای تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر حرفه ای

زمان مطالعه: 4 دقیقه

0

(0)

در دنیای مدرن امروزه زندگی ها با دنیای دیجیتال در هم تنیده شده است. در واقع بیش از نیمی از مردم جهان در حال حاضر می توانند از طریق دستگاه های مختلف تلفن همراه به اینترنت دسترسی داشته باشند. در حالی که افراد زیادی در حال بازی، کار و خرید به صورت آنلاین هستند جای تعجب نیست که دیجتال به خط مقدم و بالاترین اولویت در بخش بازاریابی و فروش تبدیل شده است. از برقراری و حفظ ارتباط با مشتری گرفته تا برند سازی سود آور، شرکت ها، سازمان ها و مشاغل شروع به سرمایه گذاری زیادی در بازاریابی دیحیتال می کنند. به همین دلیل من هم قصد دارم در این پست در مورد روش های تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر حرفه ای با شما صحبت کنم.

این که شما قصد دارید برای یک حرفه در آینده به عنوان دیجیتال مارکتر یا بازاریاب دیجیتال کار کنید، یا می خواهید مهارت های خود را ارتقاء دهید بسیار مهم است. اگر شما مهارت های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را فرا بگیرید می توانید به عنوان یک فریلنسر برای خود فعالیت کنید و یا در سازمان ها، شرکت ها و کسب و کار های مختلفی با مهارت هایی که دارید شغلی به دست آورید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

بنابراین برای تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر حرفه ای که شرکت های زیادی به دنبال آن هستند ، چه کار هایی باید انجام دهید؟ در اینجا 5 نکته کلیدی وجود دارد که به شما در تخصص، استراتژیک کردن و ساده کردن کار ها به عنوان دیجیتال مارکتر کمک می کند.

در رویداد های شبکه های اجتماعی شرکت کنید

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

اگرچه دانش و اطلاعات مورد نیاز بازاریابی دیجیتال، از منابعی مانند پادکست، مقالات آنلاین به طور گسترده در دسترس است . اما سرمایه گذاری برای شرکت در یک کنفرانس حرفه ای مزایایی را به شما می دهد که سایر منابع اطلاعاتی نمی توانند این کار را بکنند.

در این کنفرانس ها یا رویداد های شبکه ای، شما این فرصت را دارید که به متخصصان صنعت جهانی گوش فرا دهید. از بهترین افراد حرفه ای در زمینه بازاریابی دیجیتال در کلاس استفاده کنید و نگاهی اجمالی به مسیری که صنعت بازاریابی دیجیتال در اختیار آن ها قرار میدهد، بیاندازید. رویدادها، کارگاه های آموزشی و درس های جالب، همه به شما کمک می کند تا مهارت های خود را ارتقا بخشید و درک خود را در مورد دلیل انجام آنچه انجام می دهید، بهتر کنید.

این کنفرانس های محلی و بین المللی نه تنها می توانند مهارت های حرفه ای شما را بهبود بخشند بلکه این امکان را به شما می دهند که روابط بین فردی حرفه ای بهتری برقرار کنید.

از برند های برتر دیجیتال مارکتینگ و کارآفرینان بیاموزید

اگر به عنوان دیجیتال مارکتر مشغول به کار هستید یا تازه قصد تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر حرفه ای را دارید، ممکن است سرمایه گذاری در یک کنفرانس بازاریابی دیجیتال حرفه ای به نظر برسد که بسیار سنگین تر از آنچه شما درک می کنید باشد. خوشبختانه، انواع مختلفی از مطالب مفید و آموزنده به صورت آنلاین وجود دارد که می توانند حرفه شما را در بازاریابی دیجیتال به موفقیت تبدیل کنند.

این “رهبران فکری” در دیجیتال مارکتینگ دارای تجربه، تخصص و دانش لازم برای ایجاد محتوای دیجیتالی هستند که برای مبتدیان بسیار قابل دسترسی است.  از آنجا که بیشتر این رهبران فکری خود بازاریاب دیجیتال هستند، دقیقاً می دانند چگونه می توانند محتوای آموزنده خود را در موتورهای جستجو و در رسانه های اجتماعی به آسانی منتشر کنند.

برای تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر حرفه ای با افراد مشابه خود ارتباط برقرار کنید

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

به عنوان یک دیجیتال مارکتر، بخش بزرگی از کاری که شما انجام می دهید توسعه جوامع بصورت آنلاین است. چه در حدود نام تجاری شخصی شما باشد و چه برای یک سازمان جهانی، یک جامعه فعال می تواند تجارت شما را موفق یا خراب کند. بنابراین چرا نمی خواهید به طور فعال در یک جامعه همفکر و بازاریاب دیجیتال شرکت کنید؟

جوامع بازاریابی دیجیتال یا آنلاین و یا آفلاین می توانند به شما کمک کنند اهمیت کاری که انجام می دهید را بدانید و یاد بگیرید چگونه کسب  و کار خود را به عنوان یک تصویر بزرگ تر با کار و زندگی خود متناسب کنید. وقتی می توانید در مورد مشکلات خود آشکارا صحبت کنید و یا سوالی را در مورد حوزه بازاریابی دیجیتال بپرسید ، می توانید با نشان دادن توانایی های خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و خود را به سمت یادگیری استراتژی های جدید سوق دهید، چرا این کار را نمی کنید؟

ارتباط برقرار کردن با سایر بازاریابان دیجیتال

به عنوان کارآموز بازاریابی دیجیتال فعالیت کنید

مانند هر موقعیت کارآموزی، بسیاری از افراد از این فرصت استفاده می کنند تا در معرض یک محیط حرفه ای قرار بگیرند که توانایی های آنها را به سمت جلو سوق دهد. دوره کارآموزی معمولاً چالش برانگیز است، اما وقتی شما با تیم حرفه ای از بازاریابان حرفه ای کار می کنید، می توانید از اشتباهات و موفقیت هایی که در طول سالها این افراد تجربه کرده اند بیاموزید.

نه تنها کارآموزی می تواند به شما در گسترش مهارت های بازاریابی و فروش دیجیتال مارکتینگ کمک کند ، بلکه می تواند به شما در تعیین آنچه در یک محیط کار ارج می دهید کمک کند. از آنجا که جنبه های بسیاری از بازاریابی دیجیتال وجود دارد، ممکن است متوجه شوید که هنگام تلاش برای نوشتن محتوای خلاق، دوست دارید تنها باشید یا در عوض می توانید یک استراتژی محتوای مشارکتی را برای فروش بیشتر محصول یا خدمات ایجاد کنید.

اگرچه می توانید برای یادگیری و تجربه جنبه های بازاریابی دیجیتال برای خودتان وقت بگذارید، اما کارآموزی شما را با چهره های معاملاتی در دنیای واقعی روبرو خواهد کرد که بازاریابان باید بر آن غلبه کنند و فرایندهایی که به آنها کمک می کند یک تیم مشهور دیجیتال مارکتینگ باشند.

برای تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر حرفه ای عضو یک تیم حرفه ای شوید

آیا می دانید که عضوی معتبر در یک تیم حرفه ای فقط برای مشاغل مبتنی بر خدمات مانند معماران، وکلا یا پزشکان نیست؟ دیجیتال مارکتینگ یک صنعت ضروری و رو به رشد در سراسر جهان است، به این معنی که عضویت در یک تیم حرفه ای بازاریابی دیجیتال می توانید به شما کمک کند در هنگامی که برای شغل رویایی خود تلاش می کنید، رقبای خود را کنار بزنید.

غالباً، عضویت در یک تیم حرفه ای تنها پس از اتمام برنامه گواهینامه میسر می شود. برای بازاریاب های دیجیتال، یک دوره آموزشی صدور گواهینامه حرفه ای بازاریابی دیجیتال می تواند شما را به عنوان یک دیجیتال مارکتر حرفه ای واجد شرایط کند. این دوره ها اغلب جنبه های اساسی بازاریابی دیجیتال را شامل می شوند ، از جمله:

سئو

بازاریابی PPC

بازاریابی ایمیلی

مدیریت رسانه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید