مجله اینترنتی

۵ راه افزایش فروش با استفاده از وبینار

وبینارها جلسات مجازی هستند که افراد را از هر نقطه جهان به هم وصل می کنند . از وبینارها برای اهداف مختلفی استفاده می شود.وبینارها پتانسیل قدرتمندی برای افزایش فروش یک شرکت دارند. همچنین می توان از آنها برای کمک به شرکت در بهبود روابط خود با مشتریان نیز استفاده کرد. در این مقاله تصمیم داریم 5 راه افزایش فروش با استفاده از وبینار را  معرفی کنیم اما ابتدا بیایید کمی بیشتر با وبینار آشنا شویم:

وبینار چیست ؟

وبینار یک کارگاه آموزشی ویدئویی ، سخنرانی یا ارائه به صورت آنلاین با استفاده از نرم افزار وبینار ( webinar) است. این جلسات که اغلب مربوط به تجارت و کسب و کار  است ، می تواند برای به اشتراک گذاشتن دانش ، ایده ها و تجربه ها  با افراد مختلفی  در سراسر جهان استفاده شود. وبینارها همچنین می توانند برای ایجاد و پرورش روابط ، برندینگ یا معرفی  یک محصول ، به کار گرفته شوند. در ادامه  ۵ را ه افزایش فروش با استفاده از وبینار را معرفی می کنیم.شما همچنین می توانید برای برگزاری یک وبینار حرفه ای و جذاب دوره آموزش برگزاری وبینار و کلاس آنلاین را نیز مشاهده کنید.

۵ راه افزایش فروش با استفاده از وبینار

بدون شک یکی از موثرترین راه های فروش محصول یا خدمات شما بصورت آنلاین وبینار است. افراد و سازمان های  مختلفی تقریباً در هر صنعت و تجارتی  استفاده از وبینار را شروع کرده اند. اما چگونه یک وبینار موفق داشته باشیم و فروشمان را افزایش دهیم . در ادامه چند نکته مهم  برای افزایش فروش از طریق وبینار را به معرفی می کنیم . با ما همراه باشید.پیشنهاد می کنیم مقاله ما را در زمینه کاربرد وبینار برای کسب و کارها و فروشندگان چیست؟ را نیز مطالعه نمایید.

در مورد موضوعی که به خوبی می شناسید صحبت کنید.

مهم است که در مورد موضوعاتی که بهتر می شناسید  و اطلاعات بیشتری در آن زمینه دارید صحبت کنید. به عنوان مثال ، اگر شما مشاور فروش هستید ، می توانید یک وبینار را با عنوان “نحوه افزایش عملکرد فروش خود” برگزار کنید. یا اگر یک طراح وب هستید ، می توانید به شرکت کنندگان خود نشان دهید که چگونه از طراحی وب برای جذب بازدید کنندگان بیشتر به وب سایت خود استفاده کنند.

۲. افزایش فروش از طریق وبینار با ارائه اطلاعات مفید ( نه فقط یک تبلیغ فروش )

بسیاری از مردم از وبینارها  تنها برای تبلیغ محصولات و یا خدمات خود استفاده می‌کنند. از این کار باید اجتناب کرد، از webinars برای ارایه حقایق، بینش و اطلاعات ارزشمند استفاده می‌شود. ارائه این نوع محتوا به شما کمک می‌کند تا یک رابطه خوب با مخاطبین خود ایجاد کنید.سعی کنید با ارائه مطالب آموزنده و ارزشمند مخاطبان را جذب کنید نه اینکه آنها را فقط با تبلیغات فروش فراری دهید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

افزایش فروش با استفاده از وبینار با معرفی محصولات و خدمات

در پاراگراف قبلی گفتیم که مطالب مفید ارائه دهید و تنها به تبلیغات محصولات و خدمات خود  نپردازید  بله کاملا درست است  اما به مخاطبان خود اطلاع دهید که آنچه شما آموزش می دهید مربوط به تجارت شما است. اگر به عنوان مثال وبینار شما در زمینه آموزش  شبکه های بازاریابی است  ، ایده خوبی است که به مخاطبان خود بگویید که شما کتابی را در مورد همین موضوع نوشته اید.بسیار مهم است که در طول برگزاری وبینار اعتدال را رعایت کنید. هدف این است که شما برندتان را بسازید نه اینکه تنها محصولاتتان را به فروش برسانید.

از این فرصت برای به دست آوردن مخاطب جدید استفاده کنید

سعی کنید در طول ارائه وبینار با مخاطبان‌تان گفتگو کنید ، سؤال بپرسید ، تعامل برقرار کنید و به راحتی در شبکه های اجتماعی مانند توییتر،فیسبوک و غیره در دسترس باشید. به این ترتیب می توانید بازخورد ارزشمندی نیز بدست آورید .

شما ایمیلهای  مخاطبان رااز قبل دارید ، بنابراین مهم است که با آنها در تماس باشید. می توانید با ارسال تشکر از آنها برای حضورشان در وبینار، شروع کنید. سپس باید به روزرسانی هایی را که ممکن است علاقه مند باشند برایشان  ارسال کنید ، اما نسبت به تعداد ایمیل های خود دقت کنید.

اگر مخاطبان شما به شما علاقه مند شدند و شما به خوبی وبینار خود را مدیریت کردید ، این احتمال وجود دارد که آنها در مورد شما با دوستان ، خانواده یا همکاران صحبت کنند. بازاریابی دهان به دهان  در مورد وبینار شما فرصتی مناسب برای افزایش حضور در وبینارهای بعدی  به شما می دهد.

به مخاطبین خود نشان دهید که قدردان  مشارکت شان در وبینارتان هستید

یکی دیگر از راه های افزایش فروش از طریق وبینار ایجاد احساس خوب در مخاطبان وبینارتان است. پس باعث شوید که مخاطبین شما  احساس خاصی داشته باشند و برای زمانی  که با شما سپری می‌کنند، به آن‌ها پاداش بدهید. ارائه چیزی مانند تخفیف, یک پیشنهاد زمان محدود یا یک محصول / خدمات رایگان به آن‌ها کمک می‌کند تا احساس خوبی داشته باشند.سعی کنید مخاطبان را با کسب و کار خود مرتبط کنید.

سخن آخر اینکه…

در این مطلب سعی کردیم 5 راه افزایش فروش با استفاده از وبینار را به شما ارائه دهیم .امیداریم که  این نوشتار برایتان مفید باشد و به شما در افزایش فروش محصولات و خدماتتان  از طریق وبینار کمک کند . چناچه  تجربه و یا نظری در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما در فرهنگ الکترونیک به اشتراک بگذارید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

دیدگاهتان را بنویسید