مجله اینترنتی

۱۵ روش موثر افزایش کیفیت دوربین گوشی اندروید شیائومی ، سامسونگ و..

شما می توانید با به کارگیری روش های مختلف کیفیت عکس گرفتن دوربین گوشی خود ???? را بالا ببرید. در این مطلب از انزل وب به آموزش ۱۵ روش موثر افزایش کیفیت دوربین گوشی اندروید شیائومی ، سامسونگ و.. میپردازیم.

چگونه کیفیت دوربین گوشی را بالا ببریم؟

?How to Improve the Camera Quality on Android Phones

روش های مختلفی برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی های اندروید وجود دارد. با رعایت این موارد می توانید عکسی خوب و باکیفیت ثبت کنید. در این پست از انزل وب قصد داریم روش های افزایش کیفیت دوربین اندروید را آموزش دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

نکته: موارد ذکر شده ممکن است در همه گوشی ها وجود نداشته باشد یا نام دیگری در گوشی شما داشته باشد. پس سعی کنید تنظیمات را با توجه به گوشی خود تغییر دهید.

بالا بردن کیفیت عکس با شناخت تنظیمات دوربین گوشی

هر زمان که گوشی خود را خریداری کردید، بخش های مختلف آن را چک کنید. وارد دوربین شوید. بخش تنظیمات را ببینید. قابلیت های آن را تست کنید. گزینه های مختلف را فعال و غیرفعال کنید و از یک سوژه عکس بگیرید تا بتوانید تفاوت را متوجه شوید. ویژگی هایی مثل Focus, Exposure, White Balance و ISO را تست کنید.

برنامه افزایش کیفیت دوربین شیائومی و..

هر زمان تصویری ثبت کردید، آن را مشاهده کنید. زوم کنید. با دقت بررسی کنید. کدام حالت برای عکاسی در روز بارانی بهتر عمل کرده است؟ کدام حالت برای عکاسی در فضای بسته بهتر است؟

برنامه افزایش کیفیت دوربین شیائومی و..

افزایش کیفیت دوربین هواوی با در نظر گرفتن نور محیط

اگر می‌خواهید عکس خوبی بگیرید، حتما به میزان نور توجه کنید. نور نه کم باشد و نه زیاد. حتما منبع نور به سوژه بتابد. اگر در فضای بسته عکس می اندازید، حتما سوژه رو به روی منبع نور باشد. منبع نور نباید به لنز بتابد. زیرا در این صورت عکس توب نمی‌شود. جهت نور در عکاسی بسیار مهم است.

افزایش کیفیت دوربین شیائومی

اگر در فضای باز عکس می‌گیرید، خورشید نباید پشت سوژه و رو به روی لنز باشد زیرا عکس تیره می‌شود.

افزایش کیفیت دوربین شیائومی

بالا بردن کیفیت دوربین سامسونگ و… با تمیز کردن لنز

همیشه لنز گوشی شما باید تمیز باشد. با پارچه ای نرم و تمیز پیش از عکس گرفتن، لنز را تمیز کنید. اصلا از پارچه های سفت و غیرنرم مثل جین استفاده نکنید. معمولا جای اثر انگشت یا رد لباس روی لنز باقی می ماند و باعث می شود تصویر کدر و تار شود.

بالا بردن کیفیت دوربین سامسونگ

افزایش کیفیت دوربین گوشی سامسونگ و… با درست زوم کردن

این روزها گوشی های هوشمند قابلیت زوم کردن دارند. اکثر گوشی‌ها نیز انواع زوم کردن را دارند. اگر نور کافی وجود دارد، روی سوژه زوم کنید. می‌توانید میزان زوم را هم مشخص کنید و بهترین میزان را انتخاب کنید.

افزایش کیفیت دوربین شیائومی و… با ویرایش تصویر

برنامه های مختلفی برای ویرایش تصویر وجود دارد. با برنامه های ادیت و ویرایش می‌توانید رنگ تصویر، کنتراست، سایه ها و… را تغییر دهید و به عکس خود رنگ و حالت بهتری ببخشید.

افزایش کیفیت دوربین شیائومی و… با عدم لرزش دست

در هنگام ثبت تصویر دست خود را ثابت نگه دارید. برخی از گوشی‌ها سنسور از بین بردن لرزش رادر زمان عکسبرداری دارند. اگر گوشی شما چنین قابلیتی ندارد، آن را صاف نگه دارید یا روی پایه یا چیزی قرار دهید. می توانید از تریپاد یا مونوپاد استفاده کنید.

افزایش کیفیت دوربین شیائومی

افزایش کیفیت دوربین موبایل با توجه به زاویه عکس

به زاویه دوربین دقت کنید. این که دوربین خود را چگونه نگه دارید، مهم است. اکثر گوشی‌ها  لنزها و حالات مختلفی برای عکسبرداری دارند. در زمان عکاسی جا به جا شوید و نقطه و زاویه و فاصله مناسب را پیدا کنید.

افزایش کیفیت دوربین موبایل با انتخاب بهترین تنظیمات

برای ثبت تصویر بالاترین پیکسل و کیفیت را از بخش تنظیمات انتخاب کنید. می‌توانید از AE/AF Lock برای بالا بردن دقت تصویر استفاده کنید. در واقع این حالت برای فوکس خودکار است که همزمان نور متمرکز روی سوژه را بیشتر میکند و در نتیجه باعث نمایان شدن بهتر سوژه میشود. علاوه بر این، در بخش تنظیمات رنگ طبیعی را برای عکس انتخاب کنید. برخی از دوربین ها این قابلیت را دارند که رنگ عکس را بالا ببرند. ممکن است این کار باعث غیرطبیعی شدن تصویر شود.

بالا بردن کیفت دوربین گوشی اندروید با استفاده از دوربین پشتی

در همه گوشی ها دوربین پشتی کیفیت بالاتری دارد. بنابراین، بهتر است برای عکاسی از این دوربین استفاده کنید. علاوه بر این، این دوربین یک سری قابلیت ها دارد که دوربین جلویی گوشی ندارد.

نحوه افزایش کیفیت دوربین گوشی شیائومی

برای بالا بردن کیفیت دوربین جلو و عقب گوشی شیائومی وارد تنظیمات دوربین شوید. سپس بخش های Picture Quality, Gridlines, HDR و… را چک کنید.

افزایش کیفیت دوربین موبایل

همچنین بهتر است حالت PRO را فعال کنید.

افزایش کیفیت دوربین موبایل

تنظیمات پنهانی هم وجود دارد که با رفتن به File Manager میتوانید تغییر دهید. پوشه DCIM و سپس Camera را باز کنید. روی منوی سه نقطه یا بزنید. روی Create Button بزنید. سپس lab_options_visible را پیست کنید. برنامه دوربین را Force Stop کنید. حال دوربین را باز کنید. وارد تنظیمات آن شوید. پیام experimental settings have been unlocked را دریافت خواهید کرد. در آخر صفحه تنظیمات می توانید بخش های جدیدی را مشاهده کنید.

نکته: این روش فقط برای برخی از گوشی ها جواب می دهد.

افزایش کیفیت دوربین موبایل

افزایش کیفیت دوربین موبایل

افزایش مگاپیکسل دوربین اندروید گوشی های سامسونگ

برای بالا بردن کیفیت عکس دوربین سامسونگ می‌توانید از حالت PRO استفاده کنید. حتی می‌توانید رنگ‌بندی و میزان نور محیط را تغییر دهید. همچنین بهتر است از حالت RAW برای عکاسی استفاده کنید. زیرا این گونه بهتر می‌توانید عکس خود را در آینده ادیت کنید. در واقع عکس شما در این حالت، به صورت خام و دست نخورده است.

با استفاده از Motion Photo می‌توانید تصاویر متحرک ثبت کنید و از بین آن‌ها بهترین را انتخاب کنید. این حالت برای عکاسی از کودکان، حیوانات و… مناسب است.

علاوه بر این، می‌توانید رزولوشن و نسبت تصویر را تغییر دهید. معمولا چند گزینه برای این موارد وجود دارد و شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. با انتخاب نسبت تصویر متفاوت متوجه خواهید شد که حالت قاب‌بندی عکس عوض می‌شود. همچنین می‌توانید از حالت Full استفاده کنید، مخصوصا اگر تصاویرخود را بیشتر در گوشی مشاهده می‌کنید. تصاویر در این حالت بزرگ و تمام صفحه هستند.

حالت دیگر Single Take است. با فعال کردن این حالت دوربین شما با یک شات چند تصویر ثبت می‌کند. سپس بهترین را به شما پیشنهاد می‌دهد. شما هم می‌توانید بعدا باقی عکس‌ها را حذف کنید.

برای ثبت بهتر تصاویر پرتره می‌توانید حالت Live Focus را فعال کنید. این حالت را می‌توانید از بخش More انتخاب کنید. در این بخش می توانید انتخاب کنید که می خوهید تصویر شما تمام صفحه باشد یا تمرکز بیشتر روی سوژه باشد. با انتخاب حالات مختلف Bokeh می‌توانید صرفا روی سوژه متمرکز شوید. حالات دیگری مثل Zoom، Big circle و Spin هم وجود دارد که با تست کردن آن‌ها می‌توانید متوجه تفاوت‌ها شوید.

افزایش کیفیت دوربین شیائومی سامسونگ با Gcam و ProCapture Free

افزایش کیفیت دوربین شیائومی سامسونگ

اگر دوربین گوشی شما قابلیت های زیادی ندارد، می توانید نرم افزار بالا بردن کیفیت دوربین موبایل Gcam را دانلود و نصب کنید و از قابلیت های این برنامه استفاده کنید.

ProCapture Free هم برنامه دیگری است که برای عکاسی می‌توانید استفاده کنید.

دانلود برنامه دوربین فیلمبرداری حرفه ای برای اندروید و ویرایش عکس

برنامه های زیادی برای ویرایش تصویر وجود دارند که می توانند به بهتر شدن عکس های شما کمک کنند. Pixlr Express و Photoshop Express از جمله این برنامه ها هستند.

تنظیم رزولوشن در گوشی برای بالا بردن کیفت دوربین

دوربین را باز کنید. وارد Settings شوید.

افزایش کیفیت دوربین اندروید

افزایش کیفیت دوربین اندروید

Resolution یا Picture Size را پیدا کنید.

افزایش کیفیت دوربین اندروید

حال بالاترین را انتخاب کنید. معمولا باید ۴:۳ یا ۱۶:۹ انتخاب شود. در آخر هم تغییرات را ذخیره کنید.

افزایش کیفیت دوربین اندروید

اگر تصاویری که ثبت می کنید، تار می شوند، مطلب علت و روش رفع مشکل تار شدن عکس دوربین گوشی سامسونگ، سونی، هواوی و.. را مطالعه کنید.

دانلود دوربین عکاسی با کیفیت برای اندروید

Open Camera

Open Camera برنامه کم حجمی است که قابلیت های مختلفی دارد. شما می توانید انواع فوکوس، رنگ بندی، HDR و… را با این دوربین فعال کنید.

افزایش کیفیت دوربین اندروید

Camera MX

Camera MX برنامه دیگری است که می‌توانید استفاده کنید. با این برنامه هم می توانید تصاویر را ادیت کنید و هم تسلط کامل بر رزولوشن و نسبت تصویر داشته باشید.

HD Camera

HD Camera یک برنامه مینیمال با رابط کاربری ساده است. این برنامه نیز قابلیت های زیادی دارد و شما می توانید میزان نور، اندازه عکس و… را با آن کنترل کنید.

افزایش کیفیت دوربین اندروید

Noah Camera

Noah Camera دارای فیلترهای زیادی است که در لحظه ثبت عکس می توانید روی تصویر خود مشاهده کنید. کافی است برای عوض کر دن فیلتر صفحه را به سمت راست یا چپ بکشید.

Camera FV-5

Camera FV-5 نیز برنامه مناسبی برای عکاسی است. اگر می خواهید به تصاویر خود روح تازه ببخشید، بهتر است از این برنامه استفاده کنید.

افزایش کیفیت دوربین گوشی

VSCO Cam و Snapseed نیز از دیگر برنامه های مناسب در این زمینه هستند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از انزل وب به آموزش بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ و… پرداختیم. شما از کدام روش برای این کار استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید