مجله اینترنتی

گزارش ویژه از روز قهرمانی پرسپولیس

۱۳۱۲۹۵۲

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ – ۱۵:۲۱

سکوهای وطنی کاملا قرمز شده بود، یک سو نساجی‌چی‌ها و سویی دیگر هواداران پرسپولیس که تا صداهای‌شان به طور کامل نگرفت، بی خیال تشویق تیم محبوب‌شان نشدند.

ورزش سه: پرسپولیس در فروردین و اردیبهشت ماه سال جدید نتیجه‌ای جز برد به دست نیاورد تا لغزش سپاهان مقابل ملوان در هفته بیست و هفتم برای رسیدن جام به سرخ‌ها کافی باشد. پرسپولیس طبق قرعه باید در هفته سی‌ام در قائمشهر به مصاف نساجی می‌رفت و صورت قهرمانی یک جشن خارج از خانه انتظار قرمزها را می‌کشید.

در حالی که در بلیت فروشی اینترنتی تنها ۶۰۰ صندلی برای هواداران پرسپولیس در نظر گرفته شده بود، پیشبینی می‌شد که سرخ‌ها با تعداد خیلی بیشتری از هواداران به استقبال جشن قهرمانی می‌روند‌.

درهای استادیوم وطنی از ساعت ۱۳:۳۰ به روی هواداران باز شد و در همان دقایق ابتدایی سکوهای پشت نیمکت این تیم به طور کامل پر شد و ازدحام هواداران پرسپولیس سبب شد سکوهای پشت نیمکت نساجی نیز به هواداران تیم تهرانی برسد. موضوعی که باعث اعتراض مسئولان نساجی شد اما در نهایت این سکوها به تصرف پرسپولیسی‌ها در آمد.

با وجود اینکه این بازی برای نساجی حساسیت خاصی نداشت و آنها بقای خود در لیگ را قطعی کرده بودند اما هواداران این تیم مثل همه بازی‌های خانگی نساجی در وطنی سکوهای روبروی جایگاه را به طور کامل پر کرده بودند تا ورزشگاه با توجه به رنگ اصلی مشترک دو تیم، یک دست قرمز شود.

روز بازی با توجه به ازدحام جمعیت و ورود تعداد زیادی از هواداران بدون بلیت، برنامه ریزی‌ها به طور کلی به هم ریخت. پس از پر شدن سکوها جایگاه خبرنگاران ورزشگاه وطنی به شکلی عجیب به CIP هواداران پرسپولیس تبدیل شد و آنهایی که گران‌ترین بلیت‌های این بازی را تهیه کرده بودند اما نمی‌توانستند سر جای خود بنشینند وارد جایگاه خبرنگاران شدند. در این جایگاه خود رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس نیز حضور داشت.

در این شرایط بود که کار برای خبرنگاران سخت شد و آنها خود را در محاصره هواداران پرسپولیس می‌دیدند. جالب اینکه با سختگیری‌های داوود رفعتی، ناظر بازی، بسیاری از خبرنگاران از کنار زمین هم بیرون شدند تا در واقع هیچ جایی برای تماشای بازی نداشته باشند!

نکته جالب دیگر اینکه بسیاری از هواداران پرسپولیس وارد جایگاه نساجی شده بودند و در بخشی از پشت دروازه نیز هواداران این تیم حضور داشتند‌. تعدادی از هواداران پرسپولیس نیز روز خاصی را با نشستن کنار هواداران دو آتشه نساجی سپری کردند و در سکوت جشن گرفتند چرا که این جایگاه‌های پرشور از دقیقه دو با گل علی نعمتی در سکوت فرو رفتند.

همانطور که پیشبینی می‌شد در مازندران استقبال خوبی از پرسپولیس صورت گرفت و بسیاری از هواداران مازنی با وجود علاقه قلبی به نساجی از قهرمانی پرسپولیس در استان‌شان خوشحال بودند. جالب اینکه بارها در طول بازی و همچنین پس از شکست سنگین نساجی به پرسپولیس، هواداران سرخ‌های تهرانی به تشویق نساجی پرداختند. حتی پیش از بازی برای دقایقی هواداران دو تیم پاسخ شعارهای هم را می‌دادند و صحنه‌های جالبی در ورزشگاه خلق می‌شد و به طور کلی هواداران با یکدیگر ساختند و مشکل خاصی پیش نیامد.

با این حال اما هواداران قائمشهری که تیم دیگری جز نساجی را دوست نداشتند روز تلخی را سپری کردند و از باخت ۴ گله تیم‌شان ناراحت و عصبی بودند و حتی به تماشای جشن قهرمانی ننشستند و زودتر از بقیه ورزشگاه را ترک کردند.

آنطور که از روز به یاد ماندنی قهرمانی پرسپولیس در وطنی برمی‌آمد، هواداران در مازندران شور و حال ویژه‌ای برای فوتبال دارند و ساعتها بی وقفه تشویق کردند و جو جذابی را رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید