مجله اینترنتی

نحوه فروش بیشتر با استفاده از وبینار در 5 مرحله

زمان مطالعه: 6 دقیقه

5

(1)

امروزه شاهد برگزاری وبینار های بسیار زیادی هستیم و تقریبا، کلمه وبینار یا Webinar با کلمه خسته کننده، مترادف شده است. اما برخی از بازاریابان با استفاده از وبینار، به کسب درآمد و افزایش ثروت فراوانی رسیده اند. اما ترفند فروش با استفاده از وبینار چیست؟ این ترفند این است که به بینندگان کمک می کند تا با اطمینان بیشتر خرید کنند. این مقاله بیشتر از 4 دقیقه وقتتان را نمی گیرد و در 4 دقیقه بعدی، من نحوه فروش بیشتر با استفاده از وبینار را به شما نشان خواهم داد.

در اینجا روشی به صورت 5 گام موثر و اثر بخش برای برگزاری وبینار پول ساز ارائه شده است. پس با من همراه باشید.

موفقیتی  که به دست خواهید آورد:

به طور متوسط، بیشتر وبینار ها تنها 40% از توجه بینندگان خود را از ابتدا تا انتها حفظ می کنند. اما من به شما راهی نشان می دهم که با استفاده از آن بتوانید 94% از شرکت کنندگان را تا آخر وبینار نگه دارید. در اینجا آنچه تجربه کرده ام را با شما به اشتراک می گذارم. حال بهتر است نحوه فروش بیشتر با استفاده از وبینار را شروع کنیم.

بدون داشتن این عناصرشما شکست خواهید خورد

بسیاری از افرادی که وبینار برگزاری می کنند، ناآگاهانه برنامه های خود را خراب می کنند. این افراد اصول اولیه برقراری ارتباط را نیاموخته اند و یا فراموش کرده اند. اگر از قوانین طلایی که در زیر ذکر می کنم، پیروی نکنید، مطمئن باشید که شکست می خورید:

 • آنچه را که شرکت کنندگان قرار است در Webinar بشنوند و یاد بگیرند، ابتدا به آن ها بگویید
 • به آن ها راه حل های بهتر و در عین حال خاص تر ارائه دهید
 • آنچه را به آن ها وعده داده اید، فقط به آن ها بگویید(نکات اصلی را یادآوری کنید)

شما باید به صورت  واضح با مشتریان صحبت کنید تا به خوبی سخنان شما را درک کنند. این رویکرد باید مهم ترین هدف شما در برگزاری وبینار باشد. بدون وضوح Webinar شما شکست خواهد خورد. زیرا خریداران به کالایی که شفافیت کافی داشته باشد، اعتماد بیشتری می کنند. بنابراین وقتی بتوانید با شفافیت بالا با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، فروش بیشتری خواهید داشت.

کار بعدی که باید برای وبینار خود انجام دهید این است که به وبینار خود ساختار خاصی بدهید. در کل وبینار یک جریان خاص را دنبال کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا به فروش بالایی برسید.

5 قدم برای موفقیت در فروش با استفاده از وبینار

خب؛ در اینجا نحوه فروش بیشتر با استفاده از Webinar را به شما یاد می دهم. پس با من همراه باشید. اما اجازه دهید قبل از این که 5 قدم اصلی را معرفی کنم چند مورد مهم دیگر را یادآور شوم.

عنوان وبینار را به خوبی انتخاب کنید

موضوعی که برای وبینار خود انتخاب می کنید، باید کاملا هدفمند باشد و به مواردی که مشتری به آن ها علاقه دارد، مرتبط باشد. برای مثال یکی از مشکلات کاربران را برطرف کند، آن ها را به هدفشان برساند و غیره. عنوان شما باید موضوع را به گونه ای ارائه دهد که کاربران نتوانند در برابر ثبت نام کردن در وبینار، مقاومت کنند.

مقدمه خوبی ارائه دهید.

فقط در 30 تا 60 دقیقه اول به مخاطب توضیح دهید که چرا این Webinar ارزش سرمایه گذاری وقت و پول را دارد. شما باید مخاطبین را جذب کنید. باید بتوانید به خوبی در دقایق اول با مخاطب ارتباط برقرار کنید. یا با مخاطب به بهترین شکل در دقایق اول ارتباط برقرار کنید و یا وبینار شما با شکست مواجه خواهد شد.

به بینندگان قول دهید.

به معنای واقعی کلمه به آن ها بگویید: ” من می دانم شما وقتی برای هدر دادن ندارید، بنابراین اصلا قصد ندارم وقت شما را تلف کنم. به احتمال زیاد مطالبی که در این وبینار گفته می شود برای شما جدید خواهد بود و احتمالا قبلا در این باره چیزی نشنیده اید (یعنی این وبینار برای شما مفید خواهد بود) ”

مخاطبان را گرسنه نگه دارید.

کاری دیگری که باید برای فروش بیشتر با استفاده از Webinar انجام دهید این است که چیز هایی را در اختیار کاربر قرار دهید، که قبلا نشنیده است. از داستان هایی برای سرگرم کردن آن ها استفاده کنید. به آنها بینش جدیدی بدهید و آن ها را ترغیب کنید که بیشتر سوال بپرسند. حس کنجکاوی را در مخاطبین بر انگیزید.

5 مرحله نحوه فروش بیشتر با استفاده از وبینار

خب حالا وقت آن است که با 5 مرحله نحوه فروش بیشتر با استفاده از وبینار آشنا شوید.

مرحله اول: نحوه انتخاب عنوان جذاب برای وبینار

دو نوع کلی عنوان وجود دارد. عناوینی که باعث جذب توجه مخاطبین و ثبت نام در وبینار می شوند و مواردی که شکست می خورند. عناوینی که موثر هستند، باعث پیروزی شما می شوند. نحوه نوشتن عنوان مغناطیسی که باعث جذابیت بیشتر و بر انگیختن تمایلات عاطفی و ملموس در مخاطبین می شود و مخاطب نمی تواند در برابر آن مقاومت کند به این طریق است:

همه مخاطبان مشکلات، درد ها، ترس ها و اهدافی دارند. اگر Webinar شما مشکلی از مخاطبان حل می کند یا برای ترسشان راه حلی ارائه می دهد ، در پایان وبینار به فروش بیشتر خواهید رسید. برای پیدا کردن یک عنوان جذاب به سوالاتی که در زیر پرسیده ام پاسخ دهید:

 • مخاطبین من به دنبال چه چشم انداز هایی در وبینارم هستند؟
 • چه چیزی مخاطبین من را هیجان زده می کند؟
 • اهداف یا آرمان های خاص مشتریان چیست؟
 • آیا در این زمینه، افرادی مهم و موفقی وجود دارند که مخاطبین من به آن ها اعتقاد داشته باشند؟

عنوان شما باید راه حل های شما را بیان کند. یادتان باشد:

 • چه چیزی برای مشتریان از همه مهم تر است ؟
 • عنوان شما باید پاسخگوی نیاز یا مشکل مشتریان باشد

در اینجا بهترین راه میانبر برای شروع کار را به شما نشان می دهم.

اطمینان حاصل کنید که عنوان شما موارد زیر را در خود دارد:

 • مفید است (آیا دانش و اطلاعاتی که می خواهید در Webinar بیان کنید برای خواننده با ارزش است؟)
 • سریع (آیا پیامی که منتقل می کنید، باعث می شود که از خواننده سریعا بخواهید در وبینار شما شرکت کند؟ )
 • بی نظیر (آیا پیامی که منتقل می کنید قانع کننده و قابل توجه است؟ )
 • فوق العاده خاص (آیا عنوان شما مرتبط با دانشی که می خواهید ارائه کنید، است؟ )

این فرمول به شما کمک می کند عنوانی انتخاب کنید که کاربر نتواند برای کلیک کردن بر روی لینک ثبت نام، مقاومت کند. در اینجا چند نمونه از عناوین موثر، با استفاده از فرمول فوق آورده شده است.

“چرا برخی از بیماران در بیمارستان ها، وضعیت مطلوب تری دارند؟ سه رازی که می تواند جان شما را نجات دهد.”

” داروهای سرما خوردگی معروف که وقتی در کنار هم باشند، مثل سم عمل می کنند.”

مرحله دوم: مقدمه: آنچه که می خواهید ارائه دهید.

مخاطبان برای شنیدن نام ، تجربیات و شغل شما در وبینار شرکت نکرده اند. آنها برای گرفتن اطلاعات مهم تری در وبینار شرکت کرده اند. شما باید در 30 دقیقه اول آن ها را شگفت زده کنید. به آنها بگویید که چه اطلاعات مهم و مفیدی قرار است در این وبینار بیاموزند. نه این که بعد از مقدمه مخاطب با خود بگوید “وای در همین ابتدای کار چه چیز های خسته کننده را معرفی کرد. ”

مرحله سوم: چند قول جدید به بینندگان بدهید و تا پایان وبینار آنها را تحویل بدهید

آخرین باری که در یک کنفرانس یا وبینار شرکت کرده اید، چه چیزی یاد گرفته اید؟ به وبینار هایی فکر کنید که مجری در ابتدا به شما قول داده موارد جدید و مهمی را به شما بیاموزد و در پایان واقعا این کار را کرده بود. فورا به مخاطبین خود بگویید: “آنچه من قصد دارم در این وبینار به شما آموزش دهم، احتمالا برای شما جدید خواهد بود.” بگذارید آن ها قضاوت کنند که این حرف برای آن ها چقدر دلگرم کننده و قدرتمند است. وعده ای که به مخاطبین می دهید، دقیقا همان چیزی باشد که می خواهید به آن ها تحویل دهید. روی قولی که به مخاطبین داده اید، تمرکز کنید.

مرحله چهارم: بینندگان را در مسیر قرار دهید.

شما باید مراحل بعدی را به مخاطبین ارائه دهید و آن ها را در مسیر نگه دارید. با نشان دادن واضح مسیر به آنها، هر گونه سردرگمی و ابهام را برطرف کنید. گفتن در مورد آینده وبینار به مخاطبین کمک می کند تا سوالات بیشتری داشته باشند و بپرسند، اعتماد به نفس ایجاد می کند و حس کنجکاوی را در آن ها بیشتر می کند.

90% دلیل موفقیت یک وبینار بر اساس همین ایده ساده است. راه حل ها را به وضوح ارائه دهید. اما کاری کنید که حس کنجکاوی را در مخاطب برانگیزید. پاسخ دادن به سوالات، همیشه سوالات بیشتری در مورد محصول و نحوه فروش آن ایجاد می کند. بنابراین همان طور که گفتیم این روش یکی از روش های مهم برای فروش بیشتر با استفاده از وبینار است.

خب اکنون دیگر شما آماده برگزاری یک وبینار فوق العاده هستید که باعث افزایش فروش می شود. اما یک نکته مهم دیگر:

مرحله پنجم:به طور مداوم مکث کنید، بگذارید مخاطبین فکر کنند.

از آنجا که در وبینار فقط یک نفر دائم صحبت می کند و بقیه گوش می دهند، مخاطبین هرگز زمانی برای فکر کردن به گفته ها و به خاطر سپردن آن ها ندارند. باید اجازه دهید مخاطبین برای چند لحظه به صحبت های شما فکر کنند. وقتی نکته مهمی را بیان می کنید، برای چند لحظه مکث کنید.اگر می خواهید یک وبنیار حرفه ای برگزار کنید دوره آنلاین آموزش برگزاری وبینار و کلاس آنلاین را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید