مجله اینترنتی

لطیفی: پرسپولیس، آرامش را از استقلال گرفت

۱۳۱۲۶۰۰

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ – ۰۸:۵۹

مهاجم سابق آبی ها گفت: استقلال توانایی و ظرفیت قهرمانی در رقابت‌های جام حذفی را دارد و امیدواریم که بتواند قهرمان شود و دل هواداران را شاد کند.

همشهری آنلاین: علی لطیفی  درباره عملکرد استقلال در بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: عملکرد استقلال در این دوره به سه بخش؛ نیم فصل اول، نیم فصل دوم تا دربی و بعد از دربی تقسیم می‌شود شد. بعد از حضور ساپینتو که فلسفه تاکتیکی‌اش ارائه فوتبال مالکانه است، امیدوارم بودیم استقلال، فوتبالی متفاوت از فرهاد مجیدی که نتیجه‌گرا بازی می‌کرد، ارائه دهد و جذاب و زیبا بازی کند. با اینکه ساپینتو در نیم فصل اول بازیکن و ابزار لازم را هم در اختیار داشت، اما فوتبال دیدنی را ارائه نکرد.

وی ادامه داد: بخش دوم عملکرد استقلال، در نیم فصل دوم رقم خورد و آرش رضاوند با هماهنگی بازیکنان هجومی نظیر؛ مهدی قایدی، محمد محبی و ارسلان مطهری، فوتبال زیبایی را به نمایش گذاشتند. همچنین استقلال تنها تیمی در لیگ است که از لحاظ تنوع تاکتیکی هم از جناحین و عمق رونده بود. تیم‌هایی که سعی داشتند گل نخوردند برای مهار بازیکنان میانی و جناحین استقلال مشکلات زیادی داشتند.

*تیمی که دربی را می‌بازد در بازی‌های بعدی آرامش ندارد

لطیفی تصریح کرد: استقلال ۱۰ هفته تمامی بازی‌های خودش را با پیروزی پشت سر گذاشت و با ارائه یک فوتبال زیبا و مالکانه در نیم فصل دوم همه را امیدوار کرد که مجدداً در لیگ برتر قهرمان خواهد شد. بخش سوم عملکرد امسال استقلال، پس از باخت در دربی بود که متأسفانه به دلایل مختلف فنی و غیرفنی دچار حاشیه شد. سیستم مدیریتی و عدم منابع مالی باعث شد تا اتفاقات بدی رخ بدهد.

وی با اشاره به اینکه پیروزی در دربی آرامش برای هر تیمی به ارمغان خواهد آورد، عنوان کرد: پیروزی در دربی یک خاصیت بزرگ دارد که مدیرعامل، مربیان و بازیکنان تیم برنده تا پایان فصل اعتماد به نفس‌شان بالاتر خواهد رفت و وضعیت تیمی‌شان بهتر می‌شود. تیمی که دربی را می‌بازد دیگر در بازی‌های بعدی خودش آرامش ندارد و دچار استرس خواهد شد. بر همین اساس استقلال بعد از باخت در دربی هم مقابل صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی متوقف شد تا روند صعودی در نیم فصل دوم، ناگهان تبدیل به سیر نزولی شود. در صورتی که قبل از دیدار دربی، استقلال و سپاهان شانس زیادی برای قهرمانی داشتند.

*ساپینتو باید تیم اصلی‌اش را برای بازی نساجی حفظ کند

پیشکسوت فوتبال در مورد ۲ دیدار استقلال مقابل تراکتور در لیگ برتر و بازی با نساجی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی، خاطرنشان کرد: جایگاه سومی استقلال در جدول رده‌بندی  لیگ برتر به هیچ عنوان در خطر نیست و کادر فنی استقلال در دیدار هفته آخر با تراکتور باید به بازیکنانی که در لیگ کمتر به آنها بازی رسیده، میدان بدهد تا تیم اصلی‌اش را برای بازی نساجی در جام حذفی حفظ کند. به طور حتم یک استراتژی مناسب می‌تواند قهرمانی را در جام حذفی برای استقلال به ارمغان بیاورد. اگر بازیکنان اصلی مقابل تراکتور بازی کنند احتمال دارد که آسیب ببینند و دست ساپینتو در دیدار با نساجی خالی شود. با این حال استقلال توانایی و ظرفیت قهرمانی در رقابت‌های جام حذفی را دارد و امیدواریم که بتواند قهرمان شود و دل هواداران را شاد کند.

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

دیدگاهتان را بنویسید