مجله اینترنتی

قبل از فروش گوشی آیفون چه کنیم؟ ۱۵ اقدام ضروری برای پاکسازی آیفون

آیا شما قصد فروش گوشی آیفون خود را دارید؟ ????  قبل از انجام این کار شما باید یکسری کار ها انجام دهید تا اطلاعات شما حفظ شود و گوشی خود را راحت تر بفروشید. در این مطلب از انزل وب به این سوال پاسخ میدهیم که قبل از فروش گوشی آیفون چه کنیم؟ ۱۵ اقدام ضروری برای پاکسازی آیفون را نیز بررسی میکنیم.

پاکسازی آیفون برای فروش

?What to Do Before Selling Your Old iPhone

همه ما اطلاعات مهمی را در گوشی خود ذخیره میکنیم تا دسترسی به آن ها راحت تر شود. زمانی که شما قصد میکنید گوشی خود را بفروشید و یک گوشی دیگر تهیه کنید مهم ترین کار این است که اطلاعات خود را به صورت کامل از گوشی قدیمی خود بردارید تا دیگران به آن ها دسترسی نداشته باشند و بعد به گوشی جدید منتقل کنید. در ادامه روش های پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازگشت را بررسی میکنیم.

قبل از فروش آیفون چه کنیم؟ تهیه بکاپ از آیفون با iTunes

اولین اقدامی که شما باید انجام دهید تهیه بکاپ از گوشی خود است. گوشی شما حاوی اطلاعات مهمی است که ممکن است شما به آن نیاز داشته باشید و در صورتی که این اطلاعات حذف شوند شما با مشکل مواجه میشوید. بنابر این باید اطلاعات خود را در جایی امن ذخیره کنید. قبل از تهیه بکاپ باید برنامه ها و اطلاعات غیر ضروری را حذف کنید. به عنوان مثال برنامه تلگرام، اینستاگرام نیازی به بکاپ گیری ندارند، به این دلیل که شما هر زمانی در هر دستگاه دیگری نام کاربری و رمز عبور خود را برای این برنامه ها وارد کنید میتوانید وارد اکانت خود شوید و اطلاعات خود را ببینید. اطلاعات شما در اینگونه برنامه ها در سرور خود برنامه ذخیره میشوند.

ریست کردن اطلاعات آیفون

بنابر این بعد از حذف اطلاعات غیر ضروری گوشی باید از گوشی خود بکاپ بگیرید. ابزار های مختلفی وجود دارند که شما میتوانید از طریق این ابزار ها از اطلاعات گوشی آیفون خود بکاپ تهیه کنید. بعد از بکاپ گرفتن از آیفون میتوانید باقی اقدامات را نیز انجام دهید.

ذخیره کردن عکس ها و فیلم ها در دستگاهی دیگر و حذف دائمی عکس از گوشی آیفون

در صورتی که از عکس ها و فیلم ها در روش قبل بکاپ تهیه کردید از این روش میتوانید رد شوید. در غیر این صورت شما میتوانید عکس ها و فیلم های خود را در یک حافظه جداگانه مانند رم، فلش USB، هارد اکسترنال و… انتقال دهید و این اطلاعات را در آن جا ذخیره کنید. بعد از ذخیره کردن عکس ها در دستگاهی دیگر عکس ها و فیلم ها را از روی گوشی آیفون خود به صورت کامل حذف کنید.

قطع کردن ارتباط اپل واچ با گوشی آیفون

بسیاری از افرادی که از گوشی آیفون استفاده میکنند اپل واچ نیز دارند و اپل واچ خود را با گوشی خود همگام کرده اند تا بتوانند از قابلیت های این دو وسیله به راحتی استفاده کنند. زمانی که شما تصمیم به فروش گوشی خود میگیرید باید ارتباط بین ساعت خود و گوشی را قطع کنید. قطع کردن ارتباط اپل واچ با گوشی آیفون باعث میشود تا بتوانید اپل واچ خود را به گوشی آیفون جدید خود متصل کنید.

پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازگشت

غیر فعال کردن Find My iPhone

قابلیت Find My iPhone در آیفون باعث میشود تا Activation Lock نیز در آیفون فعال شود. زمانی که شما تمام اطلاعات خود را پاک کنید و Find My iPhone فعال باشد، شخص دیگر نمیتواند از آیفون شما استفاده کند. بنابر این باید مطمئن شوید که Find My iPhone را غیر فعال کرده باشید. برای غیر فعال کردن این گزینه وارد Settings گوشی خود شوید. سپس روی نام خود یا عکس پروفایل خود در تنظیمات گوشی ضربه بزنید. سپس وارد بخش iCloud شوید.

ریست کردن اطلاعات آیفون

صفحه را به سمت پایین بکشید و روی Find My iPhone ضربه بزنید. حالا میتوانید Find My iPhone را غیر فعال کنید.

حذف دائمی عکس از گوشی آیفون

غیر فعال کردن iMessage و FaceTime

iMessage و FaceTime دیگر قابلیت هایی از گوشی آیفون هستند که قبل از فروش گوشی خود باید آن ها را غیر فعال کنید. برای غیر فعال کردن این گزینه ها وارد Settings گوشی خود شوید. سپس گزینه iMessage را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. اکنون گزینه iMessage را غیر فعال کنید. بعد از غیر فعال کردن iMessage روی Settings در بالای صفحه سمت چپ ضربه بزنید تا مجددا به صفحه اصلی تنظمیات بازگردید.

پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازگشت

بعد از برگشتن به صفحه Settings گزینه FaceTime را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید و در آخر FaceTime را نیز غیر فعال کنید. اکنون هر دو قابلیت iMessage و FaceTime غیر فعال است.

چگونه iOS را پاک کنیم

iMessage را به صورت دائمی غیر فعال کنید

در صورتی که به جای گوشی آیفون خود یک گوشی آیفون دیگر میخواهید تهیه کنید این روش را نمیخواهد انجام دهید، اما در صورتی که میخواهید به جای iOS از اندروید استفاده کنید باید iMessage را به صورت دائمی غیر فعال کنید. روش قبل نحوه غیر فعال کردن iMessage به صورت موقت بود. با غیر فعال کردن دائمی این سرویس شماره شما از این سرویس حذف میشود. برای این کار وارد صفحه Deregister iMessage شوید. صفحه را به سمت پایین بکشید. سپس شماره ای که آن را وارد آی مسیج کردید وارد کنید و روی Send Code کلیک کنید.

چگونه iOS را پاک کنیم

با این کار آیفون یک کد برای شما ارسال خواهد کرد. بعد از دریافت پیام آن را در بخش Confirmation Code وارد کنید و روی Submit کلیک کنید. بعد از انجام این کار شماره شما به طور دائمی از iMessages حذف خواهد شد.

خارج شدن از iTunes و App Store یک اقدام ضروری برای پاکسازی آیفون

بعد از غیر فعال کردن iMessage و FaceTime یک اقدام ضروری دیگر برای پاکسازی آیفون خارج شدن از iTunes و App Store است. برای این کار Settings گوشی خود را باز کنید. صفحه را به سمت پایین بکشید و iTunes & App Store را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن این گزینه وارد بخش iTunes & App Store شوید. در صفحه iTunes & App Store روی اپل آیدی خود ضربه بزنید. در آخر برای خروج از حساب خود Sign Out را انتخاب کنید.

پاکسازی آیفون برای فروش

چگونه iOS را پاک کنیم؟ حذف اپل آیدی و iCloud از روی گوشی آیفون

قدم بعدی که باید برای پاکسازی آیفون برای فروش بردارید این است که اپل آیدی را از روی گوشی خود حذف کنید و از iCloud خارج شوید. برای این کار وارد Settings گوشی آیفون خود شوید. در صفحه اصلی تنظمیات روی نام اکانت خود در بالای صفحه ضربه بزنید. در صفحه بعد، روی گزینه Sign Out ضربه بزنید. این گزینه در پایین صفحه قرار دارد. بعد از آن یک کادر برای شما باز میشود. شما باید برای احراز هویت در کادر باز شده رمز اپل آیدی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن رمز، Turn Off انتخاب کنید تا اپل آیدی شما حذف شود.

آیا با ریست کردن iOS اطلاعات پاک میشود

از برنامه هایی روی صفحه اسکرین شات بگیرید

شما در گوشی آیفون خود ممکن است برنامه هایی داشته باشید و بعد از تهیه گوشی جدید به آن ها نیاز داشته باشید تا برنامه ها را روی آن نیز نصب کنید. یکی از روش هایی که باعث میشود شما فراموش نکنید چه برنامه هایی در گوشی قبل خود داشتید اسکرین شات گرفتن از روی صفحه است. اسکرین شات خود را در یک دستگاه دیگر ذخیره کنید. بعد از تهیه اسکرین شات از برنامه ها فعلی گوشی، شما میتوانید برنامه ها را از روی گوشی خود حذف کنید. هر زمان که گوشی جدید تهیه کردید از طریق اسکرین شات، برنامه های قبلی خود را پیدا و آن ها را مجددا دانلود و نصب کنید.

غیر فعال کردن پسورد ها و Screen Time Passcode

ریست فکتوری گوشی که در ادامه میخواهیم آن را انجام دهیم تمام تنظمات گوشی را مانند پسورد ها و… غیر فعال میکند. با این حال شما میتوانید برای اطمینان بیشتر آن را به صورت دستی غیر فعال کنید. برای این کار Settings گوشی آیفون خود را باز کنید. گزینه Screen Time را پیدا کرده و وارد آن شوید. بعد از آن گزینه Change Screen Time Passcode را انتخاب کنید. در کادر باز شده روی نوشته قرمز رنگ Turn Off Screen Time Passcode ضربه بزنید. در آخر برای تایید و ادامه، پسورد خود را وارد کنید.

چگونه گوشی آیفون را پاکسازی کنیم

آیا با ریست کردن iOS اطلاعات پاک میشود؟ حذف تمامی اطلاعات با ریست فکتوری

تا اینجا شما اطلاعات ضروری خود را از دستگاه خود خارج کردید. حالا میتوانید با ریست کردن اطلاعات آیفون سایر اطلاعاتی که در گوشی جا مانده را حذف کنید. این کار یک اقدام ضروری برای پاکسازی آیفون بعد از خارج کردن اطلاعات است. قبل از پاک کردن همه چیز یک بار دیگر بررسی کنید تا مطمئن شوید همه اطلاعات مورد نیاز خود را از گوشی iOS خارج کرده باشید. پس از مطمئن شدن با ریست فکتوری گوشی آیفون خود تمامی اطلاعات خود را از روی آن حذف کنید.

خارج کردن سیم کارت بعد از پاک کردن تمامی اطلاعات

اکنون شما باید سیم کارت خود را از داخل گوشی خارج کنید. فرقی ندارد از همان سیم کارت میخواهید در گوشی جدید استفاده کنید و یا میخواهید سیم کارت جدید تهیه کنید، به هر حال باید سیم کارت خود را از گوشی قدیمی خود خارج کنید. به دلیل اینکه اطلاعات تماس شما داخل سیمکارت ذخیره میشود و در صورتی که سیم کارت را خارج نکنید سایر افراد به مخاطبین شما دسترسی دارند.

چگونه گوشی آیفون را پاکسازی کنیم

گوشی آیفون خود را تمیز کنید

یکی دیگر از کار هایی که قبل از فروش گوشی آیفون اهمیت بالایی دارد تمیز کردن گوشی است. زمانی که شخصی میخواهد گوشی شما را خریداری کند زیبایی ظاهری گوشی باعث میشود تا حس خوبی نسبت به آن پیدا کند و شما راحت تر بتوانید آن را به فروش برسانید. بنابر این حتما زمان بگذارید و گوشی خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن گوشی خود یک پارچه خشک و نرم بردارید. سپس صفحه جلو و عقب گوشی را تمیز کنید. شیار های بلندگو و میکروفون گوشی و… را نیز با احتیاط تمیز کنید. حین تمیز کردن گوشی از وسایلی مانند میله فلزی تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به گوشی آسیب برسد.

ریست کردن اطلاعات آیفون

جمع کردن وسایل جانبی آیفون

به غیر از تمیز کردن گوشی یکی دیگر از مواردی که باعث میشود فروش گوشی راحت تر شود و با قیمت مناسب تری بتوانید گوشی خود را بفروشید وسایل جانبی آن است. وسایل جانبی مانند سیم شارژر، آداپتور در صورت موجود بودن، جعبه گوشی و… هستند. بنابر این بعد از اینکه گوشی خود را به صورت کامل تمیز کردید وسایل جانبی گوشی را درون جعبه آن بگذارید تا گم نشوند و به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

خارج کردن آیفون از لیست دستگاه های مورد اعتماد

آخرین اقدام ضروری برای پاکسازی آیفون خارج کردن آن از لیست حساب های مورد اعتماد خود است. برای این کار وارد سایت Appleid.apple شوید. روی Devices کلیک کنید. در صورتی که گوشی آیفون قدیمی خود را که فروختید در این صفحه مشاهده میکنید آن را انتخاب کرده سپس روی Remove from account کلیک کنید. با این کار به طور کلی ارتباط شما با گوشی قبلی خود قطع میشود.

پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازگشت

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب امروز به این سوال پاسخ دادیم که چگونه گوشی آیفون را پاکسازی کنیم. آیا شما توانستید از روش های بالا برای ریست کردن اطلاعات آیفون استفاده کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازگشت در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید