مجله اینترنتی

فریلنسری وکسب درآمد از آن چیست؟

تعریف فریلنسرینگ و کسب درآمد اینترنتی از آن

آزاد کاری است که بدون رفتن درمحل کار و بدون تعهدو قراردادی با سازمان یا ارگان خاصی در زمینه تخصصی خود فعالیت و از آن کسب درآمد می کند.freelancer کسی است که به صورت پروژه ای کار می کند وبا توجه به حرفه وتخصصش مثلا عکاسی ، مهارت های بازاریابی ،شبکه های اجتماعی ،مشاوره در زمینه های گوناگون ، طراحی سایت به صورت دورکاری با دیگران همکاری می کند .

ویژگی های فریلنسری

در خانه می توانید کار بگیرید ونیازی به بودن در محل کار ندارید زیرا پروژه های کاری را به صورت انلاین دریافت می کنید .اما فریلنسرهایی با درآمدهای بالا هستند که دفتر ومحل کار دارند .
در این نوع کار زمان کاری را خود افراد تعیین می کنند .البته باید کنترل شده و با برنامه ریزی زمان را برای کار بگذارند تا همه وقتشان را در کار با لپ تاپ نمانند .

کارفرما فریلنسری اختیاری است

خود فرد تصمیم می گیرد که با چه ارگان همکاری کند و اگر از مبلغ پروژهای ناراضی باشند می توانند آن را قبول نکنند و اگر از کارفرمایی یا مشتری که یکبار برایش کار کردند ناراضی باشند می توانند دیگر برایش کار نکنند.

نوع کار و تعداد پروژه ها را خود فریلنسر تعیین می کند

انتخاب تعداد پروژه ها و اینکه در چه زمینه ای پروژه داشته باشند در دست خود فریلنسرهاست و با برنامه ریزی درست اقدام به پذیرش پروژه باید داشتته باشند .
فریلنسرینگ شغل دوم افراد نیز می تواند باشد و منبع درامدی در کنار شغل ثابت افراد هست .
زمینه های ششغلی فریلنسرینگ:نویسنده تبلیغات آنلاین و آگهی های تجاری 2.نویسنده وتولید محتوا 3 .متخصص مارکتینگ 4.ویراستار 5.مترجمی 6 .طراحی  7.دستیار مجازی 8.توسعه دهنده نرم افزار9.توسعه دهنده وب

چرا افراد به فریلنسری تمایل دارند ؟

فریلنسرها دورکار هستند وخویش فرما هستند اما دلایل دیگری برای کار در این حیطه وجود دارد مثلا :
1.کسب درآمد بیشتری است وشغل دوم محسوب می شود
2.با توجه به علاقمندی ومهارتتان کار می کنید
3.رییس خودتان هستید
4.نیاز به تحقیق وتصمیم قبلی ندارد وراحت می شود انتخاب کرد که وارد این حیطه کاری شوید
5.انعطاف پذیری در انتخاب زمان انجام کاری دارد

فریلنسرینگ چیست؟

فریلنسرینگ یک کسب وکار آزاد به صورت نیمه وقت یا تمام وقت است و در بین دانشجویان وکسانی که یک شغل ثابت دارند رواج دارد .

ویژگی های فریلنسرخوب

1.برای ثبت نام در یک سایت فریلنسری ابتدا تعیین کنید که در چه کاری مهارت لازم را دارید ورزومه ای از دانش ومهارتتان وسوابق کاری تان وخدماتی که می توانید ارائه دهید را بنویسید وباید چند نمونه از پروژه های انجام شده توسط خودتان را به مدیران سایت ها نشان دهید تا همکاری کنید .
2.در اینترنت برند داشته باشید و هر روز بر اعتبار ومهارتتان اضافه کنید .یک پروفایل مناسب برای خود تهیه کنید .
3.یک فریلنسر خوب باید فردی متخصص باشد واصول تبلیغات در اینترنت را بداند و هوشمندانه رفتار کند تا پروژه هایش را با سرعت عمل بیشتری انجام دهد .
4.باید فردی منظم ومتعهد به انجام واتمام کارها در وقت تعیین شده باشید.

چالش های کسب درامد از فریلنسری

1.در دورکاری یا فریلنسری مزایای حقوق بازنشستگی وجود ندارد و اگر تمام وقت قرار است این کار را انجام دهید بهتر است خود را آزاد بیمه کنید .
2.کارها را باید به دقت زیاد و به موقع تحویل دهید زیرا تاخیر یا بدقولی موجب از دست دادن پروژه هایتان می شود .
3.یک فریلنسر همه امور مربوط به بازاریابی و فروش ،ارتباط با مشتری و حسابداری را به تنهایی انجام می دهد و همکار ندارد .
4.ممکن است به دلیل زمان بر بودن پرژه ها دچار کمبود وقت در زندگی روزمره و فعالیت های دیگر شوید اما با یک برنامه ریزی و افزایش سرعت عمل انجامکارهایتان در پروژه تعادل بین کار و امور دیگر ایجاد کنید
5.در فریلنسری اوایل مشتری ها دستمزد کمتری می پردازند اما توجه داشته باشید تا افزایش مهارتتان به گرفتن دستمزد کم اقدام کنید و درامد شما بعد از انجام چند پروژه افزایش می یابد .
6.در حد مهارت وسرعت عملی که دارید پروژه بردارید تا دچار کمبود زمان نشوید باید قادر باشید چند پروژه را انجام دهید وگرنه اصلا بیشتر از یک کار را قبول نکنید .

مزایای استفاده از فریلنسری

1.به دلیل رقابت در بین فریلنسرها ، پروژه ها ارزانتر انجام می شوند و مشتریان می توانند از این مزیت رقابتی استفاده کنند .
2.در مدل کاری فریلنسر کارفرما نیاز ندارد تعداد زیاد کارمند داشته باشد .ودستمزد ثابت ماهیانه بدهد وهر زمان که پروژه ای برای انجام داشته باشد تماس می گیرد و همان موقع دستمزد پرداخت می کند .
3.کارفرماها به صورت برون سپاری پروژه با فریلنسرها همکاری می کنند ودر زمان وانرژی خود صرفه جویی می کنند .بخش های کوچکی از کارهایشان را به آنها می سپارند .

دیدگاهتان را بنویسید