مجله اینترنتی

روش های مختلف بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یعنی پیدا کردن مشتری برای کسب و کار از طریق اینترنت. ویژگی های این روش این است که سریع است، وقت و انرژی کمتری از شما میگیرد و هم اینکه با مخاطبان بیشتری سر و کار دارید. در دنیای امروز روش های بازاریابی مفهوم گسترده تری پیدا کرده اند به طوری که هر یک از روش های مختلف بازاریابی اینترنتی میتواند برند شما را بسیار قوی تر سازد و نرخ تبدیل بسیار بیشتری ایجاد کند. ما نمیتوانیم از انواع روش های بازاریابی به صورت همزمان استفاده کنیم چرا که باعث هدر رفتن وقت و منابع زیادی میشود و قدرت برند را کاهش میدهد پس در نتیجه باید بهترین استراتژی بازاریابی را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم. استراتژی بازاریابی به معنای انجام یک سری اقدامات برای درگیر کردن مشتریان است که در نهایت آنها را به سوی خرید هدایت میکند. هر یک از این استراتژی ها برای رسیدن به اهداف متفاوتی طراحی شده اند. به همین دلیل است که حتما باید قبل از شروع، هدف خود را از بازاریابی مشخص کنید. در دنیای امروز که همه چیز مجازی شده است و کارکردهای اینترنت در زندگی مردم روز به روز در حال افزایش است، برای داشتن یک کسب و کار پر رونق حتما واجب است که شما از فضای اینترنت به طور بهینه استفاده کنید. همچنین لازم است که روش های مختلف بازاریابی اینترنتی را بشناسید و بهترین روش ها را با توجه به نوع کارتان انتخاب کنید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

6 مورد از بهترین روش های مختلف بازاریابی اینترنتی

1 . بازاریابی از طریق موتورهای جستجوگر

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

یکی ازروش های مختلف بازاریابی اینترنتی موتور های جستجو می باشد، این موتورهای جستجو بهترین روش برای یافتن محصولات و اطلاعات مورد نیاز توسط کاربران و متقاظیان و همچنین بهترین راه برای تبلیغات و جذب مشتریان توسط تولید کنندگان و ارائه کنندگان خدمات است. برای اینکه مشتریان بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند باید در موتور های جستجو دارای رتبه ی بالایی باشید. به گونه ای که حداقل در دو صفحه اول نتایج حاصله از جستجو های مختلف و متنوعی که از سوی کاربران انجام میشود قرار داشته باشید، البته چه بهتر که در صفحه ی اول باشید. بازاریابی توسط این موتور ها به دو صورت رایگان و پولی انجام میشود. در روش رایگان با بهینه سازی صحیح و اصولی وب سایت و استفاده از تکنیک های سئو، وب سایت شما در نتایج  جستجو بالاتری نسبت به سایر وب سایت ها قرار میگیرد و بازدیدگنندگان بیشتری را به وب سایت شما هدایت میکنند. در روش پولی موتور های معروف مانند گوگل در راستای ارتقای بازاریابی اینترنتی این امکان را به کاربر می دهند که با پرداخت هزینه برای یک کلمه ی کلیدی خاص در بالای نتایج جستجو ظاهر شوند.

برای موفقیت در بازاریابی توسط موتورهای جستجوگر باید نکاتی را در نظر داشته باشید:

الف) قدرت موتور های جستجوگر

به این صورت است که شما کلمات کلیدی خود را انتخاب می کنید و در موتورهای جستجو عضو می شوید. زمانی که کاربران این کلمات را برای جستجو وارد می کنند سایت شما در صفحات حاصل از جستجو نمایش داده میشود و مشتریان به سایت شما هدایت خواهند شد. در روش پرداخت تنها هنگامی از شما پول دریافت میشود که کاربر روی سایت شما کلیک کند و به آن وارد شود.

ب) تبلیغات هدفدار

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

ایده ی جدیدی است در دنیای موتورهای جستجوگر به این صورت که لینک سایت شما در صفحات نتایج، نمایش داده نمیشود بلکه به درون سایت های مرتبط می رود. به طور مثال زمانی که کاربر وارد سایتی میشود تا وضعیت آب و هوایی منطقه ای که می خواهد به آن سفر کند را بررسی کند احتمالا تمایل پیدا میکند تا اطلاعاتی در مورد هتل ها و یا آژانس های اتوموبیل آن منطقه به دست آورد. این لینک ها توسط موتورهای جستجو در همان صفحه در اختیار او قرار می گیرد به این ترتیب مشتری به سایت شما هدایت میشود.

2 . بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

تبلیغات در شبکه های اجتماعی تاثیرگذاری فوق العاده ای در توسعه کسب و کارها در تمام دنیا و ایران دارند چرا که این روزها مردم وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، که در آنجا با هم تعاملات ارتباطی گوناگونی دارند و افکار و عقاید و سلایق و احساساتشان را با هم به اشتراک می گذارند. شبکه های اجتماعی همچنین برای کسانی که می خواهند کسب و کارشان را رونق بدهند جای خوبی است. البته باید برنامه ریزی داشته باشند و مخاطبان خود را به خوبی بشناسند. اینکه چه کسانی نسبت به محصول مورد نظرتان احساس نیاز می کنند و علاقه نشان می دهند مهم است. در واقع کیفیت مخاطبان از کمیت آنها بیشتر اهمیت دارد. باید بر روی هدفتان تمرکز کنید و با دقت به نظرات گوش کنید و با مخاطبان به بحث و گفت و گو بپردازید. هر چه کیفیت محصول در سطح بالاتری باشد باعث میشود تا مشتریان بطور رایگان برای شما تبلیغ کنند.  در شبکه های اجتماعی شما از امکان گذاشتن فیلم های آموزشی و تبلیغاتی و عکس های جذاب برخوردارید که در دنیای امروز بسیار مهم است. در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک این کارها به دو شکل رایگان و پولی انجام میشود. در روش رایگان فعالیت های منظم شما در شبکه های اجتماعی، کاربران را با برند شما و محصولاتی که ارائه می دهید آشنا می کند. در روش پولی نیز در ازای پرداخت هزینه، تبلیغ شما در صفحات مختلف این شبکه ها ظاهر میشود. بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی نسبت به بازاریابی با موتورهای جستجو از شانس کمتری برای جذب ترافیک و خریدار برخوردار می باشد اما می توان از آنها به بهترین شکل ممکن برای معرفی برند و محصولات خود استفاده کرد.

3 . بازاریابی ویدئویی

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

بازاریابی ویدئویی

آموزش تصویری که به مراتب جذاب تر و تاثیرگذارتر از آموزش نوشتاری است نوع دیگری ازروش های مختلف بازاریابی اینترنتی است. با افزایش سرعت اینترنت و وجود شبکه های اجتماعی ویدئویی مثل یوتوب، اکثر کاربران به دنبال ویدئوهای آموزشی و کاربردی مورد نیاز خود میگردند. بناراین خیلی اهمیت دارد که شما برای تبلیغات کارتان ویدئو بسازید. سعی کنید اصل صداقت را در ساختن ویدئوها رعایت کنید و هر آنچه را که محصول و خدماتتان می تواند به مشتری بدهد را بگویید. بهره بردن از روانشناسی رنگ ها، لحن شوخی و طنز، برانگیختن احساساتی مثل دلسوزی، خشم، عشق و … در ساختن ویدئو اهمیت دارد. امروزه سرویس های مخصوص اشتراک گذاری ویدئو مثل آپارات یا تماشا در کشور وجود دارد که فضای مناسبی برای تبلیغات شماست. در انتخاب تیتر ویدئوهایتان دقت کنید که مخاطبان هدف را در نظر داشته باشند. امروزه آنچنان این ویدئوها اهمیت پیدا کرده اند که در سرچ کلید واژه ها اول از همه ویدئوها بالا می آیند و نشان از این دارند که بازاریابی ویدئویی از هر چیزی مهمتر است.

4 . بازاریابی ویروسی

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

بازاریابی ویروسی استراتژی است که افراد را به انتقال پیام بازاریابی به دیگران تشویق می کند و ایجاد کننده ی امکان رشد ترویجی در نمایش و نفوذ پیام است که شبیه همان روش قدیمی دهان به دهان کردن است و با اصلاح یک کلاغ چهل کلاغ نزدیکی دارد، روشی است که شما کاری می کنید که محتواهایتان همین طور خود به خود و به شکل ویروسی منتشر شود. شما باید در مخاطبانتان انگیزه ایجاد کنید مثل جایزه، جذابیت، احساس تشخیص و … تا باعث شود مخاطبان پیچ یا وب سایت شما را به جاهای مختلف لینک بزنند. بازاریابی ویروسی می تواند هزینه های تبلیغات را تا چندین برابر کاهش دهند. شرکت هایی از جمله یاهو، هات میل و آ. او. ال از این روش استفاده می کنند.

بازاریابی ویروسی دو بینش ارائه میدهد: الف) دنیایی ست که در آن بازاریابان می توانند با هزینه های تقریبا معادل صفر مشتری ایجاد کنند. ب) پیشنهاد می کند ارتباطات از حالت ”بازاریاب – مصرف کننده ” به طرف ”مصرف کننده – مصرف کننده” جابه جا شود. در واقع، بیشترین قدرت در فروش محصولات از طریق بازاریاب به مشتری صورت نمیگیرد، بلکه از طریق مشتری به مشتری انجام میشود.

سه دلیل محبوبیت این نوع بازاریابی:

1 ) شبکه های اجتماعی به سمت وب حرکت کرده اند. به طوری که بخش بزرگی از دوستان و اعضای خانواده هر شخص روی خط است یا به زودی متصل میشود.

2 ) هرم ارتباطی در یک روز ساخته میشود بدین گونه که هر شخص می تواند در عرض کمتر از یک روز با صد نفر ارتباط برقرار کند و هر کدام از این صد نفر نیز با بیش از صد نفر دیگر ارتباط برقرار سازند.

3 ) تاثیر شبکه نقش مهمی را دارد. همانطور که افراد بیشتری ثبت نام می کنند، آنها می توانند با گروه بزرگتری ارتباط برقرار کنند و به زودی تعداد کل به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

5 . بازاریابی اینترنتی با محتوای مناسب

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

هنوز هم که هنوزه تولید محتوا از اهمیت ویژه ای در روش های مختلف بازاریابی اینترنتی برخوردار است. شما باید به طور مداوم محتوای خود را به روز کنید و به نیازهای جدید مخاطبان توجه کنید. محتوا باید به گونه ای باشد که هم مشتریان قدیمی را نگه دارد و هم مشتریان جدید را جذب کند. محتوا باید مناسب با هدف شما باشد، و تنوع داشته باشد و همچنین استفاده ار ویدئو، تصاویر، پرسش و پاسخ، دستورالعمل و … خیلی مهم است. محتوا باید دارای جنبه های آموزشی، سرگرمی و طنز باشد تا برای مخاطب جذاب باشد و باعث پیگیری او شود چراکه محتوا مهمترین بخش بازاریابی است. موتورهای جستجو همیشه بدنبال محتوای با کیفیت هستند و به واسطه محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنید بازدیدکنندگان فراوانی از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند. در صورتی که محتوای شما را بپسندند آن را در وب سایت های دیگر و پروفایل های شبکه های اجتماعی خود منتشر می کنند و محبوبیت شما را افزایش می دهند.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

6 . بازاریابی ایمیلی

به بیان ساده می توان گفت این روش شامل ارسال ایمیلهای گروهی به تعداد زیادی از کاربران و تشویق آنها به بازدید از وب سایت و خرید می باشد این کار بدون رضایت افراد انجام نمی شود شما باید از راه های مختلف مثل ثبت نام افراد در وب سایتتان یا برای خرید محصولتان از آنها پست الکترونیکی بگیرید. این نوع بازاریابی ارکانی دارد که باید رعایت کرد، مهمترین آنها احترام به مشتری است. قرار دادن لینک لغو عضویت در ایمیل های ارسالی بسیار مهم است با این کار مخاطب به شما اعتماد میکند و احساس کلافگی از ایمیل های شما نمی کند. جذابیت های تبلیغاتی را هم در ایمیلتان لحاظ کنید. مخاطبانتان حتما انتخاب شده باشند و از افراد احتمالی ای باشند که می توانند به مشتری شما تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید