مجله اینترنتی

حل مشکل دریافت نکردن ایمیل از اینستاگرام

ثبت ایمیل در اینستاگرام یکی از اقدامات بسیار مهمی است که در مرحله اول و هنگام ثبتنام در این شبکه مجازی باید در نظر بگیرید. در زمان هایی که رمز عبور خود را فراموش می کنید یا اکانت شما هک شده است از طریق همین ایمیل می توانید آن را بازیابی کنید حالا فرض کنید در خصوص ثبت ایمیل در اینستاگرام اقدام نکرده باشید و چه فاجعه ای رخ می دهد؟ در چنین شرایطی ممکن است اکانت خود را برای همیشه از دست بدهید. از طرفی برخی کاربران ایمیل صحیحی وارد نکرده اند و با مشکل دریافت نکردن ایمیل از اینستاگرام مواجه هستند. در چنین شرایطی نیز باید در راستای حذف ایمیل از اینستاگرام و ثبت ایمیل جدید اقدام کرد. خب حالا از کجا بفهمیم چه ایمیلی به اینستاگرام دادیم؟ ایمیل اینستاگرام کجاست؟ دلیل عدم دریافت کد اینستا در ایمیل چیست؟ در این مقاله آموزشی از میزبان فا مگ به تمامی این سوالات پاسخ داده ایم. اگر اکانت شما برایتان مهم است همین حالا وضعیت ایمیل اینستاگرام خود را بررسی و آن را تایید کنید تا در صورت بروز مشکل قادر به بازیابی اکانت خود باشید.

اگر ایمیل اینستاگرام را دریافت نمی کنید مطالب زیر به شما کمک می کند :

عدم دریافت ایمیل در اینستاگرام

مشکل تایید نشدن ایمیل در اینستاگرام یکی دیگر از موارد رایجی است که کاربران گزارش می کنند. رد شدن ایمیل شما در دو صورت رخ می دهد:

 • گام اول: اولین حالت وارد کردن ایمیل به صورت نادرست می باشد. که در ادامه در عناوین 1 تا 6 به آن اشاره خواهیم کرد.
 • گام دوم: دلیل رد شدن ایمیل اینستاگرام این است که ایمیل تایید یا همان confirmation که از سمت اینستاگرام برای شما ارسال شده را هنوز تایید نکرده اید. در چنین شرایطی می توانید ایمیل خود را تغییر دهید یا مجددا ایمیل تایید را دریافت کنید.

گام 1: چرا اینستاگرام ایمیل رو قبول نمیکنه؟

دلایل متعددی برای دریافت نکردن ایمیل از اینستاگرام مطرح است و عمدتا وجود اشتباهات رایج نوشتاری به عدم ثبت ایمیل در اینستاگرام یا مشکل تایید نشدن ایمیل منجر می شود. در ادامه به رایج ترین اشتباهات هنگام ثبت ایمیل اینستاگرام می پردازیم که با یک بررسی کلی و بازبینی ممکن است متوجه اشتباه خود شوید که در ادامه به شرح مفصل هر کدام خواهیم پرداخت. بررسی نکات زیر در عدم دریافت کد اینستا در ایمیل می تواند بسیار کمک کننده باشد:

 • وارد کردن www در ابتدای ایمیل به عنوان مثال: www.info@maizbanfa.net که شکل صحیح آن info@maizbanfa.net می باشد.
 • ساخت دو اکانت اینستاگرام با یک ایمیل
 • چک نکردن تمامی قسمت های ایمیل از جمله قسمت Spam و Junk (در این حالت ایمیل در بخش دیگری جز اینباکس دریافت شده)
 • درج ایمیل با کارکتر های اشتباه یا همان اشتباه تایپی
 • تایید نکردن ایمیل هنگام ثبت ایمیل در اکانت اینستاگرام
 • استفاده از نسخه های غیر رسمی اینستاگرام
 • وارد کردن اکانت در برنامه های فالوور گیر، آنفالوور و …

1- ایمیل اینستاگرام کجا دریافت می شود؟

یکی از اشتباهات رایج کاربران چک نکردن تمامی قسمت ها و پوشه های ایمیل از جمله پوشه Spam ایمیل است. ممکن است ایمیل ارسالی از سمت اینستاگرام در پوشخ اینباکس دریافت نشود! برای اطمینان از اینکه ایمیل برای شما ارسال شده یا نه زمانی که به ایمیل خود مراجعه می کنید پوشه های Spam و Junk یا Trash را هم بررسی کنید.

حل مشکل عدم دریافت ایمیل اینستاگرام

ممکن است مشکل دریافت نشدن ایمیل اینستاگرام یک سوء تفاهم باشد و در حقیقت ایمیل را در بخش دیگری دریافت کرده باشید. ????

2- بررسی مشکل تایید نشدن ایمیل در اینستاگرام

مورد بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که آیا ایمیل صحیحی در اینستاگرام ثبت کرده اید؟ وجود اشتباهات تایپی، نگارشی و موارد این چنینی از علل رایج دریافت نکردن ایمیل از اینستاگرام است. پس در اولین گام می بایست فرمت کلی ایمیل خود را بازبینی کنید. یکی از اشتباهات رایج کاربران این است که در ابتدای آدرس ایمیل خود www درج می کنند. اگر در ابتدای ایمیل خود www وارد کرده باشید با مشکل تایید نشدن ایمیل در اینستاگرام و عدم دریافت ایمیل تاییدیه مواجه خواهید شد. در تصویر زیر نمونه ای از این اشتباه را مشاهده می کنید:

رفع مشکل دریافت نکردن کد اینستاگرام در ایمیل

برای رفع این مشکل باید ایمیل خود را تصحیح کنید. حتما می پرسید ایمیل اینستاگرام کجاست؟ چطور آن را اصلاح کنیم؟ در قسمت Edit Profile می توانید به ثبت ایمیل در اینستاگرام بپردازید که در ادامه در گام دوم همین مقاله به شرح مفصل این موضوع پرداختیم و می توانید آدرس صحیحی در این قسمت درج کنید.

3- ثبت ایمیل در اینستاگرام

در صورتی که آدرس ایمیل اشتباهی در اینستاگرام درج کرده باشید طبیعی است که هیچ کد تایید و ایمیلی از سمت اینستاگرام دریافت نکنید! اگر ایمیل خود را با کاراکتر اشتباه در قسمت ایمیل اینستاگرام وارد کرده باشید دیگر راهی برای بازگردانی اکانت و دریافت کد تایید ندارید و تنها راه شما شاید این باشد که بتوانید همان ایمیل را ساخته و از طریق آن کد تایید خود را دریافت کنید یا اینکه از طریق همین آموزش، آدرس ایمیل خود را تغییر دهید و سپس بر اساس روش 4 آن را تایید کنید. البته اگر به اکانت خود دسترسی دارید!

4- تایید ایمیل اینستاگرام

اشتباه رایج دیگر تایید نکردن ایمیل هنگام وارد کردن آن در اکانت اینستاگرام می باشد. بسیاری از افراد زمانی که ایمیل خود را در اینستاگرام وارد می کنند فراموش می کنند که باید به ایمیل خود مراجعه کرده و ایمیل ارسال شده از طرف اینستاگرام را تایید کنند.

ایمیل تایید اینستاگرام

توصیه می کنیم در صورت ثبت ایمیل در اینستاگرام و صحیح بودن آن، یکبار اینباکس ایمیل خود را بررسی نموده و در صورت دریافت لینک آن را تایید کنید. در صورتی که ایمیل خود را تغییر دادید، ایمیل تایید را دریافت کرده بودید یا این لینک منقضی شده بود در اکانت ابنستاگرام دکمه نارنجی رنگ confirm email address را لمس کنید.

تایید ایمیل اینستاگرام

مجددا لینک یا کد تاییدی برای شما ارسال می شود که می بایست روی لینک کلیک نموده یا کد تایید دریافتی را در فیلد اینستاگرام خود درج کنید.

حتما می پرسید از کجا بفهمیم چه ایمیلی به اینستاگرام دادیم؟ و چطور نسبت به ثبت ایمیل در اینستاگرام یا حذف و تغییر آن اقدام کنیم؟ در گام دوم از همین مقاله روش بررسی ایمیل اینستاگرام را مورد بررسی قرار داده ایم.

5- مسدود شدن توسط اینستاگرام

یکی دیگر از اشتباهات بزرگی که اشخاص انجام می دهند استفاده از نسخه های غیر رسمی اینستاگرام است با اینکار ممکن است تحت خطرات زیر قرار بگیرید:

در اولین گام برنامه های جانبی و ربات های متصل به اینستاگرام مثل فالوور گیر، برنامه های شناسایی آنفالو کننده ها و… را غیرفعال کنید سپس ایمیل خود را مطابق با راهنمای شماره 4 مجددا معرفی و تایید نمایید.

حل مشکل عدم دریافت ایمیل اینستاگرام

6- ساخت دو اکانت اینستاگرام با یک ایمیل

یکی از اشتباهات بزرگ کاربران ساخت دو اکانت اینستاگرام با یک ایمیل است. اینکار باعث می شود اینستاگرام شما را به عنوان ربات شناسایی کند و یکی از اکانت های شما را حذف نماید. از طرفی تشخیص داده نمی شود که این ایمیل مربوط به کدام اکانت شما است.

برخی مواقع IP شما منجر به عدم دریافت کد اینستا در ایمیل می شود! سعی کنید در آخرین مرحله در صورتی که تمامی روش های بالا پاسخگو نبود با برنامه های تغییر آیپی کشور خود را تغییر دهید و دوباره درخواست دهید.

در صورتی که روش های گفته شده برای شما راهگشا نبود می توانید کدهای تایید را از طریق پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید که البته در شرایط فعلی برای برخی کاربران ایرانی به درستی کار نمی کند.

گام 2: از کجا بفهمیم چه ایمیلی به اینستاگرام دادیم؟

در صورت تمایل به حذف ایمیل از اینستاگرام یا ثبت ایمیل جدید می توانید از بخش Edit Profile اکانت خود اقدام کنید. حتما می پرسید اصلا ایمیل اینستاگرام کجاست؟ از کجا بفهمیم چه ایمیلی به اینستاگرام دادیم؟ چطور ایمیل را تغییر دهیم یا آن را بررسی کنیم؟ در صورتی که تمایل داشته باشید آدرس ایمیل جدید معرفی کنید، کد تایید جدید دریافت کنید یا اصلا صحت ایمیل خود را بررسی کنید می بایست مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. همان طور که ذکر شد ابتدا بر اساس عناوین قبلی باید بررسی کنید که آدرس ایمیل صحیح، معتبر و بدون www در اکانت اینستاگرام خود درج کرده باشید اما در خصوص رفع مشکل تایید نشدن ایمیل در اینستاگرام می بایست مراحل زیر را دنبال کنید:
 2. به برنامه اینستاگرام مراجعه کرده و قسمت Edit Profile را لمس کنید.حل مشکل عدم دریافت ایمیل اینستاگرام
 3. سپس گزینه Personal information Setting را انتخاب کنید.حل مشکل عدم دریافت ایمیل اینستاگرام
 4. ایمیل خود را در قسمت ایمیل آدرس E-mail Address مشاهده می کنید. در ابتدا بررسی کنید که این ایمیل مطابق با توضیحات قبلی صحیح و بدون ایراد وارد شده باشد.


  در صورت تمایل به حذف ایمیل از اینستاگرام یا ثبت ایمیل در اینستاگرام می توانید فیلد Email Address را لمس کنید سپس ایمیل صحیح را وارد نمایید.

 5. اکنون به منظور ثبت ایمیل در اینستاگرام تیک آبی بالا سمت راست را لمس کنید.حل مشکل عدم دریافت ایمیل اینستاگرام
 6. حالا برای دریافت کد تایید و حل مشکل تایید نشدن ایمیل در اینستاگرام دکمه نارنجی رنگ confirm را لمس کنید.
 7. در مرحله بعدی باید به ایمیل خود بروید و ایمیلی که از سمت اینستاگرام برای شما ارسال شده را باز کنید و آن را تایید کنید.

ثبت ایمیل در اینستاگرام یکی از اقدامات بسیار مهم در خصوص استفاده از این شبکه اجتماعی است. در صورت اشتباه وارد کردن ایمیل یا تایید نکردن ایمیل ممکن است با مشکلات متعددی از جمله عدم بازیابی رمز عبور، عدم بازگردانی اکانت در صورت هک شدن، عدم دریافت کد اینستا در ایمیل و… مواجه شوید. پس اگر حساب ایسنتاگرامتان مهم است سریعت و بدون وقفه می بایست ایمیل خود را تایید کنید تا در صورت بروز مشکل قادر به بازیابی اکانت بوده و آن را از دست ندهید. حتما می پرسید از کجا بفهمیم چه ایمیلی به اینستاگرام دادیم؟ ایمیل اینستاگرام کجاست؟ در این آموزش چگونگی حذف ایمیل از اینستاگرام و ثبت آدرس جدید و همچنین رفع مشکل دریافت نکردن ایمیل از اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم. بدین ترتیب علاوه بر بالا بردن سطوح امنیتی اکانت، در مواجه با مشکلات احتمالی یک راه بازگشت خواهید داشت.

آموزش رایگان اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید