مجله اینترنتی

بیانیه استقلال علیه عضو هیات مدیره پرسپولیس

۱۳۱۲۹۶۶

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ – ۱۶:۱۴

باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه ای، اعلام کرد که از عضو هیئت مدیره پرسپولیس شکایت خواهد کرد.

ورزش سه: چالش های میان سرخابی های پایتخت پس از پایان لیگ برتر نیز ادامه دارد. در نشست خبری بعد از بازی با تراکتور بود که ساپینتو اعلام کرد قهرمانی پرسپولیس را تبریک نمی گوید چرا که استقلال شایسته بالای سر بردن جام بود و نه تیم حریف. صحبت هایی که با واکنش تند و عجیب عضو هیئت مدیره پرسپولیس همراه بود.

حسین خبیری در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها خطاب به ساپینتو گفته بود: او یک آدم بی‌فرهنگ و بی‌شخصیت است! ساپینتو نشان داده فقر فرهنگی و شخصیتی دارد. اگر شخصیت داشت یاد می‌گرفت به تیم قهرمان احترام بگذارد. همین چند روز پیش بود که بارسلونا قهرمان شد و بلافاصله رئال مادرید به آنها تبریک گفت. او در اروپا زندگی و بازی کرده اما فقط پاسپورت آنجا را دارد. با حرف کسی مثل او قهرمانی و تلاش بازیکنان ما زیر سؤال نمی‌رود. بهتر است ساپینتو به ضعف‌های خودش بپردازد و بداند با زیر سؤال بردن دیگران هیچ‌وقت نمی‌تواند خودش را بزرگ کند. این حرف‌ها مورد انزجار همه اهالی فوتبال است. کسی هم که به ساپینتو مشاوره می‌دهد تا این حرف‌ها را بزند فرد بی‌سوادی است.

حالا باشگاه استقلال نسبت به این اظهارات واکنش نشان داده و بیانیه زیر را منتشر کرده است:

* باز هم ناچار به واکنش هستیم
باشگاه استقلال بارها و بارها در طول این فصل نشان داده هیچ علاقه‌ای به مجادله کلامی و بیانیه نویسی‌های اعتراضی نداشته اما هر بار در مقام پاسخگویی و دفاع از حقوق تضییع شده ناچار به واکنش شده است.

* خبیری با خودشیرینی به دنبال پیدا کردن جایی میان هواداران است
متاسفانه حسین خبیری، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس علاقه بسیاری دارد هر از گاهی در مورد تیم بزرگ استقلال صحبت کند و با خودشیرینی به دنبال پیدا کردن جایی در میان هواداران تیمش باشد. باعث تاسف بسیار است که عضو هیات مدیره یک باشگاه تا این حد ادبیات سخیف و سطح پائینی دارد.

* ساپینتو گفت به پرسپولیس احترام می گذارم
قابل توجه اینکه ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم استقلال بعد از پایان بازی شب گذشته مقابل تراکتور در کنفرانس خبری با صراحت گفت: من به همه تیم ها از جمله سپاهان و پرسپولیس احترام می گذارم، اما این حق را دارم که نظر خودم را داشته باشم و ضمن احترام، به نظر من استقلال شایسته قهرمانی بود و من به همین دلیل به تیمی که قهرمان شده تبریک نمی‌گویم.

* خبیری خارج از حد و حدود خود صحبت می کند
این حرف نشان دهنده نگاه حرفه‌ای و منصفانه سرمربی تیم استقلال است و هیچ گونه بی احترامی به هیچ تیمی نبود. اما متاسفانه خبیری که پیش از این هم اظهار نظر اضافی در مورد کاپیتان استقلال انجام داد و به همین دلیل توبیخ شد، باز هم خارج از حد و حدود و اندازه خود صحبت کرده و به سرمربی تیم استقلال بی احترامی کرده است.

* حرف های خبیری نشانه بی فرهنگی و بی شخصیتی اوست
چرا در حالی که ریکاردو ساپینتو هیچ گونه بی احترامی نکرده خبیری از کلمات زشت و سخیف در مورد سرمربی تیم استقلال صحبت می‌کند؟ آیا این خود نشان دهنده بی ادبی و بی فرهنگی و بی شخصیتی او نیست؟ آیا کسی که در چنین شرایطی می‌گوید سرمربی تیم حریف بی فرهنگ و بی شخصیت است، خود نماد بی فرهنگی و بی شخصیتی نیست؟ به نظر می‌رسد علاقه فراوان به مصاحبه به شکل بدی حسین خبیری را اذیت می‌کند!

* از عضو هیئت مدیره پرسپولیس شکایت می کنیم
باشگاه استقلال در راستای حمایت از حقوق سرمربی و هواداران خود، به دلیل این صحبت‌های سخیف و بی ادبانه از عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به کمیته اخلاق و کمیته انضباطی شکایت می‌کند.

* او بدنامی را بهتر از گمنامی می داند
گویا برای خبیری بد نامی بهتر از گمنامی است که البته باشگاه استقلال چنین اجازه‌ای به او و امثال او نمی‌دهد و در صورت تکرار، با شیوه‌های دیگری پاسخ او را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید