مجله اینترنتی

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام و ویدیو آموزش 4 ترفند کاربردی

هک شدن اینستا یکی از اتفاقات بسیار حساس است که به دلیل محبوبیت بالای این برنامه و مخاطبین زیادی که دارد می تواند یک تهدید واقعی برای همه کاربران این برنامه باشد. زمانی که یک پیج اینستاگرام از دسترس خارج گردد یا توسط هکرهای مختلف هک می شود، تلاش برای بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده اصلی ترین اقدامی است که مالک پیج هک شده باید انجام دهد. اما موضوعی که باید توجه داشته باشید این است که بعد از هک شدن اینستا به هیچ عنوان تضمینی وجود ندارد که با دنبال کردن مراحل بازگردنی پیج هک شده اینستاگرام بتوانید حساب خود را بازگردانی کنید. اما به طور معمول اگر زود متوجه هک شدن اینستاگرام خود شده و مراحل بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام را دنبال کنید، امکان موفقیت در بازگردانی اکانت ایسنتا خیلی بالا خواهد بود. به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم در این مقاله از میزبان فا مگ به صورت دقیق به بررسی هک شدن اینستا بپردازیم و در ادامه با بیان سناریوهای مختلفی که ممکن است بعد از هک شدن اینستاگرام رخ دهد، به این سوال که چگونه پیج هک شده را برگردانیم پاسخ دهیم. پس اگر شما نیز به دنبال آشنایی با روش های مختلف بازگردانی پیج هک شده هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در نظر داشته باشید برخی از روش های ذکر شده در این مقاله برای مواقعی که اکانت اینستاگرام از دسترس خارج شده نیز کاربردی است.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

هک شدن اینستا و بازگردانی پیج

بدترین اتفاقی که ممکن است برای یک اکانت اینستاگرام بیافتد هک شدن اینستا توسط هکرها است. در صورت هک شدن اکانت اینستا، شما در شرایط بحرانی قرار می گیرید و لازم است سریعا برای برگرداندن آن اقدام کنید. زیرا هکر می تواند با اکانت شما دست به هر کاری بزند و از این طریق اکانت اینستاگرام شما را به خطر بیندازد. به عنوان مثال عکس ها و فیلم های شما را ذخیره و بعد از آنها استفاده های غیر قانونی کند و یا محتوای نامناسبی را در اکانت شما منتشر کند. بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام شاید کمی دشوار باشد اما غیر ممکن نیست. در این آموزش تصمیم داریم شما را با نحوه بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام آشنا کنیم.

????⚫ نکته: در ابتدا لازم است روش های جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام را بدانید:

4 روش بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

با توجه به محبوبیت بالای رسانه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، هر روز شاهد هک شدن اکانت اینستاگرام کاربران هستیم. اما نگران نباشید. چند راهکار برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام وجود دارد. در ادامه این روش ها را به شما آموزش می دهیم.

در ادامه به شکلی دقیق تر به شما خواهیم گفت که بعد از هک شدن اینستا چگونه بر اساس نیاز خود از هر یک از روش های عنوان شده استفاده کنید.

1- بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام از طریق برنامه

در روند بازگرداندن اکانت هک شده اینستاگرام باید از میزان هک شدن اکانت خود آگاه شوید. اگر یک محتوا در اکانت شما منتشر شده که هیچ سرنخی از آن ندارید یا متوجه چت های ناشناخته و رفتارهای غیر عادی در حساب خود شدید نشان دهنده این است که هکر به پسورد شما دسترسی پیدا کرده است. پس اگر می توانید به حساب خود وارد شوید، به منظور بازیابی پیج هک شده اینستاگرام و قطع دسترسی های غیر مجاز می توانید درخواست تنظیم مجدد پسورد دهید و یا از طریق ایمیل دریافتی، پسورد جدیدی برای اکانت خود تنظیم نمایید. با این کار حساب شما به آسانی بازیابی می شود. همچنین در این خصوص می توانید آموزش ویدیویی بازیابی رمز اینستاگرام را مشاهده نمایید یا برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به حساب خود لاگین کنید.
 2. سپس در صفحه اصلی اینستاگرام علامت 3 خط قرار گرفته در بالای سمت راست صفحه را لمس نمایید.
  آموزش اینستاگرام بازیابی اکانت هک شده
 3. حال از میان منوهایی که به صورت کشویی به شما نمایش داده می شود، گزینه Settings را انتخاب نمایید تا وارد صفحه تنظیمات اینستاگرام شوید.
  آموزش اینستاگرام و بازیابی اکانت هک شده
 4. اکنون زمان آن می رسد که گزینه Security را انتخاب نمایید.
  آموزش اینستاگرام
 5. سپس در صفحه جدیدی که به شما نمایش داده می شود، گزینه Password را انتخاب نمایید.
  آموزش اینستاگرام بازیابی اکانت
 6. پس از آن ایمیلی از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می گردد که به منظور ریست پسورد و حل مشکل هک شدن توسط اینستاگرام باید روی دکمه Reset Password را لمس نمایید.
  بازیابی اکانت اینستاگرام
 7. پسورد جدید را فیلدهای مشخص شده وارد کرده و سپس علامت تیک را لمس نمایید تا تغییرات ذخیره شود.
  آموزش اینستاگرام

نکته: توجه داشته باشید رمز جدیدی که بعد از هک شدن اینستا خود تعیین می کنید باید بسیار قوی و غیر قابل هک باشد. همچنین دسترسی برنامه های جانبی اینستاگرام را بررسی و آنها را حذف کنید.

2- بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام با ایمیل امنیتی دریافتی

اگر توسط یک هکر حرفه ای تر هک شده اید که تمام اطلاعات اکانت شما نظیر آدرس ایمیل و… را تغییر داده است لازم است مراحل پیچیده تری را برای بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده خود دنبال کنید. اگر بعد از هک شدن اینستا، هکر درخواست تغییر آدرس ایمیل اکانت شما را داده باشد باید پیغامی از اینستاگرام مبنی بر درخواست تغییر ایمیل در صندوق ورودی ایمیل خود دریافت کرده باشید. این خبر بسیار خوبی است. شما می توانید با باز کردن ایمیل و انتخاب گزینه Revert this change از تغییر آدرس ایمیل خود جلوگیری کنید سپس مجددا یک لینک برای دسترسی مجدد به حساب شما فراهم می شود. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به آدرس ایمیل خود مراجعه کنید و ایمیل ارسالی از اینستاگرام تحت عنوان Email Changed on Instagram را باز نمایید. این ایمیل به شما اعلام می کند آدرس ایمیل اکانت شما به یک آدرس ایمیل دیگر تغییر کرده است. حال کافی است لینک Secure your account here را لمس کنید.
  اینستاگرام ریکاوری اکانت
 2. بدین ترتیب صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که طی آن اینستاگرام به منظور شناسایی فعالیت های غیر معمول روی اکانت، اطلاعات اکانتتان را نمایش می دهد و از شما می خواهد در صورت نیاز اکانت خود را ایمن کنید. در این مرحله باید دکمه No, Secure My Account را لمس نمایید.
  آموزش اینستاگرام
 3. در صفحه بعد از شما خواسته می شود تا یک پسورد جدید برای اکانت اینستاگرام خود تعیین کرده و روی گزینه Submit ضربه بزنید.
  بازیابی اکانت هک شده
 4. اکنون پسورد شما تغییر می کند و در این مرحله از فرآیند بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام باید با لمس گزینه Review Profile به اکانت خود وارد شده و صحت اطلاعات اکانت خود را بررسی نمایید.
  بازیابی اکانت هک شده
 5. در صورتی که اطلاعات شما تغییر کرده است آن را اصلاح نمایید و در غیر این صورت اطلاعات را تایید کرده و مجددا به اکانت خود بازگردید.
  اکانت اینستاگرام

3- بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق فیسبوک

حال اگر هکر به ایمیل شما هم دسترسی پیدا کند و ایمیلی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است را حذف نماید چه می کنید؟ ناامید نشوید اینستاگرام گزینه های دیگری برای بازیابی اکانت شما ارائه نموده است که می توانید بعد از هک شدن اینستا دنبال نمایید. اگر اکانت اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کرده اید، فیس بوک می تواند در بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده به شما کمک کند.

????⚫ نکته: توجه داشته باشید اگر قبلا اکانت خود را به فیسبوک متصل نکرده اید، امکان بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق فیسبوک را نخواهید داشت.

 1. در صفحه لاگین اینستاگرام گزینه Get help with logging in را انتخاب نمایید.
  بازیابی اکانت اینستاگرام
 2. در صفحه نمایش داده شده نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و سپس روی لینک Log in with Facebook ضربه بزنید.
  آموزش اینستاگرام
 3. اکنون از شما خواسته می شود تا رمز جدیدی برای اکانت خود تعریف نمایید.
  آموزش اینستاگرام

پس از طی کردن مراحل گفته شده رمز اکانت شما تغییر کرده و به صورت خودکار دسترسی های غیر مجاز نیز محدود می شوند در نتیجه حساب شما ایمن خواهد شد.

4- بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام از طریق پشتیبانی

پشتیبانی اینستاگرام آخرین راهی است که می توان از طریق آن اکانت اینستاگرام خود را برگرداند. برای انجام این کار لازم است یک گزارش از اکانت خود ایجاد کنید و اسناد تایید هویت را ارائه دهید تا اکانت هک شده شما بازیابی شود. مسیری که باید دنبال کنید با توجه به این موضوع که به ایمیل خود دسترسی دارید یا تصویری از چهره تان در پیجتان وجود دارد یا نه می تواند متفاوت باشد. در ادامه به بررسی هر یک از آنها به صورت مجزا خواهیم پرداخت:

1. بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با ایمیل

در حالت اول شما به آدرس ایمیلی که در هنگام ثبت نام تعریف کرده اید دسترسی دارید و می توانید از طریق آن از هک شدن اینستا خود جلوگیری کرده و فرآیند بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام خود را دنبال کنید. در همین راستا شما باید:

 1. در صفحه لاگین اینستاگرام گزینه Get help signing in را انتخاب نمایید.
  آموزش تصویری اینستاگرام
 2. در صفحه بعد از شما می خواهد نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفنی جهت اتصال به اکانت خود وارد نمایید. در این مرحله نام کاربری خود را وارد کرده سپس گزینه Need more help را انتخاب نمایید.
  آموزش اینستاگرام
 3. مجددا در صفحه بعد گزینه Need more help را انتخاب کنید.
  هک شدن حساب اینستاگرام
 4. اکنون صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود و طی آن به شما اعلام می شود که یک ایمیل امنیتی به آدرس ایمیل ثبت شده شما ارسال می شود. در این مرحله برای بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام خود باید دکمه Send Security Code را لمس کنید.
  آموزش بازیابی اینستاگرام
 5. حال همانند تصویر زیر یک کد به ایمیل شما ارسال می شود.
  آموزش بازیابی حساب اینستاگرام
 6. کد را کپی کرده و سپس در فیلد مشخص شده در برنامه اینستاگرام خود وارد نمایید و در نهایت با لمس دکمه Confirm آن را ثبت کنید.
  آموزش اینستاگرام
 7. بدین ترتیب امکان تعریف یک پسورد جدید برای شما فراهم می شود و می توانید بعد از وارد کردن پسورد مورد نظر خود در فیلدهای مشخص شده با لمس دکمه Submit آن را ثبت نمایید و اکانت هک شده اینستاگرام خود را بازیابی کنید.
  آموزش بازگرداندن اکانت اینستاگرام

2. بازگرداندن اکانت اینستاگرام با عکس

در حالت دوم شما قصد دارید از طریق پشتیبانی پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنید اما به دلیل فراموشی یا تغییر آدرس ایمیل توسط هکر، دیگر به آدرس ایمیل خود دسترسی ندارید. در چنین شرایطی باید بعد از هک شدن اینستا خود به شکل زیر پیش بروید:

 1. در گام اول شما باید روی گزینه Get help with logging in را لمس نمایید.
  اکانت اینستاگرام
 2. سپس همانند روش قبل آیدی خود را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس گزینه Need more help انتخاب نمایید.
  آموزش اینستاگرام
 3. در این مرحله نیز مجددا باید گزینه Need more help را انتخاب نمایید.
  اینستاگرام
 4. اکنون برخلاف روش قبل، به دلیل عدم دسترسی به آدرس ایمیل خود باید روی لینک I can’t access this email or phone number را لمس نمایید.
  آموزش اینستاگرام
 5. حال به صفحه پشتیبانی اینستاگرام هدایت می شوید که شامل گزینه ها زیر است:
  • رمز عبور خود را فراموش کرده ام و امکان ریست آن را ندارم.
  • کد ورود به موبایل و یا ایمیل من ارسال شده که امکان دسترسی به آن را ندارم.
  • اکانت من هک شده است.
  • اکانت من غیر فعال شده است.
  • شخصی از هویت، تصاویر و اطلاعات من برای ساخت یک اکانت دیگر استفاده کرده است.
 6. در صورت هک شدن اینستا خود باید گزینه سوم یعنی My account was hacked را انتخاب کنید و سپس دکمه Next را لمس نمایید.
  اینستاگرام
 7. اکنون صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که شامل دو گزینه اصلی است. در این مرحله اگر در پیج خود عکسی از چهره خود دارید باید گزینه Yes, I have a photo of myself in my account را انتخاب کرده و مجددا دکمه Next را لمس نمایید.
  بازیابی اکانت اینستاگرام
 8. اکنون لازم است یک آدرس ایمیل از خود را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس با لمس دکمه Submit آن را ثبت نمایید.
  بازیابی اکانت اینستاگرام
 9. حالا یک ایمیل از سمت ایسنتاگرام برای شما ارسال می شود که طی آن یک کد 5 رقمی ارائه شده است. از شما خواسته می شود تا کد را به همراه نام کامل خود و نام کاربری اینستاگرامتان را به صورت دست نویس روی یک کاغذ نوشته و آن را در کنار صورت خود نگه داشته و یک تصویر شفاف و واضح در فرمت JPEG تهیه کرده و در پاسخ به همین ایمیل ارسال نمایید.
  بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام
 10. پس از آن  اینستاگرام از طریق همین ایمیل با شما در ارتباط خواهد بود.

3. بازیابی اکانت اینستاگرام بدون عکس (بدون ایمیل و شماره موبایل)

در حالت سوم شما علاوه بر اینکه به ایمیل خود دسترسی ندارید، بلکه هیچ عکسی نیز از چهره خودتان در پیجتان ندارید. این حالت را می توان سخت ترین روش بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام دانست. در ادامه به صورت گام به گام مراحلی که باید بعد از هک شدن اینستا خود در این روش دنبال کنید را به شما خواهیم گفت:

 1. در ابتدا لازم است همانند تصویر زیر روی لینک Get help with logging in را لمس نمایید.
  هک شدن اینستا و بازیابی بدون ایمیل و شماره
 2. سپس نام کاربری خود را در فیلد موجود وارد کرده و در نهایت گزینه Need more help را انتخاب نمایید.
  بازگردانی پیج هک شده بدون ایمیل و شماره
 3. اکنون لازم است مجددا گزینه Need more help را انتخاب کنید.
  هک شدن اینستاگرام و راهکار رفع آن
 4. حال لازم است در این مرحله از فرآیند بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام خود روی لینک I can’t access this email or phone number را لمس نمایید.
  بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد
 5. در گام بعدی لازم است از میان گزینه های موجود، گزینه My account was hacked را انتخاب کنید و سپس دکمه Next را انتخاب نمایید.
  چگونه پیج هک شده را برگردانیم
 6. در این مرحله لازم است گزینه No, I do not have a photo of myself in my account را انتخاب کنید و روی دکمه Next ضربه بزنید.
  بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام از طریق پشتیبانی
 7. سپس لازم است یک آدرس ایمیل را برای مکاتبه ثبت کرده و سپس با لمس دکمه Submit آن را ثبت نمایید.
  بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام بدون ایمیل
 8. حدودا 24 تا 48 ساعت بعد از ارسال درخواست، یک ایمیل برای شما ارسال می شود که طی آن از شما خواسته می شود به صورت مختصر اطلاعاتی درباره مشکل پیش آمده که همان هک شدن اینستا است، تاریخ آخرین دسترسی خود به پیج اینستاگرام، آدرس ایمیل یا شماره موبایل که در هنگام ثبت نام مورد استفاده قرار داده اید و همچنین مدل گوشی که با آن وارد اینستاگرام می شدید، تهیه کرده و در پاسخ به همین ایمیل ارسال نمایید.
  بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام
 9. سپس درخواست شما از سمت اینستاگرام بررسی و در صورت صحت اطلاعات پیج هک شده اینستاگرام شما بازگردانی خواهد شد.

????⚫ نکته: اگر به هر دلیلی تصمیم داشتید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید، می توانید مقاله دیلیت اکانت اینستاگرام به همراه ویدیو آموزشی را مطالعه نمایید.

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در خصوص هک شدن اکانت اینستاگرام و بازیابی آن

 • آیا در صورت عدم دسترسی به ایمیل یا شماره موبایل ثبت شده روی اکانت، امکان بازیابی اکانت اینستاگرام وجود دارد؟
  بله در چنین شرایطی که به ایمیل یا شماره موبایل ثبت شده روی اکانت خود دسترسی ندارید می توانید بعد از هک شدن اینستا خود از طریق پشتیبانی اینستاگرام اقدام نموده و مطابق با مراحلی که در این مقاله آموزشی ذکر شده است از طریق ارائه یک عکس یا ارائه اطلاعاتی همچون مدل گوشی، تاریخ آخرین لاگین و… اکانت خود را بازیابی کنید.
 • چطور از تغییر دادن ایمیل اکانت اینستاگرام توسط هکر جلوگیری کنیم؟
  پس از تغییر ایمیل، پیغامی مبنی بر این مورد به آدرس ایمیل ثبت شده روی اکانت شما ارسال خواهد شد و از طریق آن می توانید اعلام نمایید که اخیرا اقدامی در خصوص تغییر ایمیل از سمت شما انجام نشده و دسترسی های غیر مجاز را محدود نمایید.
 • آیا از طریق فیسبوک هم می توان اکانت اینستاگرام را بازگردانی کرد؟
  بله یکی از روش های بازیابی اکانت اینستا اقدام از طریق فیسبوک است البته منوط بر اینکه قبلا حساب اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کرده باشید.
 • چطور با پشتیبانی اینستاگرام در تعامل باشیم؟
  در صورت هک شدن اینستا و نیاز به پیگیری این موضوع از سمت پشتیبانی شما به سادگی در صفحه ورود اینستاگرام با لمس گزینه Get help signing in می توانید از طریق پشتیبانی اینستاگرام مشکل خود را مطرح نموده و آن را پیگیری کنید.
 • آیا در صورتی که شخص دیگری از اطلاعات شخصی و تصاویر من سوء استفاده کرده باشد می توانم اقدامی در خصوص احراز هویت انجام دهم؟
  بله شما در این زمین نیز می توانید با پشتیبانی اینستاگرام در تعامل باشید و این ورد را اطلاع دهید.
  در زمان بازگردانی اکانت اینستاگرام مطابق با مراحل گفته شده هیچ کدی روی شماره تلفن همراه و ایمیل خود دریافت نمی کنم چه اقدامی باید صورت گیرد؟
  در صورتی که اکانت شما غیر فعال شده یا کدی در ایمیل و شماره موبایل خود دریافت نمی کنید می توانید مطابق با آموزش موضوع را با پشتیبانی اینستاگرام مطرح نمایید.

هک شدن اینستا و بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام موضوعی بود که در این مقاله از میزبان فا مگ به آن پرداختیم. در این آموزش تشریح کردیم که بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد و روش های مختلف بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام از جمله سخت ترین روش آن یعنی بازگردانی پیج هک شده بدون ایمیل و شماره تلفن را به شما آموزش داده ایم. جالب است بدانید از طریق روش های گفته شده می توان برای شرایطی مثل بازیابی اکانت دیسیب شده، برگردان پیجی که به ایمیل و شماره موبایل آن دسترسی ندارید و بازگردانی اکانتی که رمز آن فراموش شده نیز اقدام کرد. این مطلب برای کسانی مفید خواهد بود که می خواهند از هک شدن اکانت خود جلوگیری کنند و یا در صورت هک شدن بتوانند به راحتی اکانت را بازگردانند. با استفاده از روشی هاییکه در این مقاله آموزش داده شده می توانید بعد از هک شدن اینستا خود در راستای بازگردانی اکانت هک شده خود اقدام نمایید. پس از برگرداندن اکانت لازم است امنیت پیج را به روش های گفته شده بالا ببرید تا از هک شدن مجدد اکانت جلوگیری کنید. اگر در مراحل بازگرداندن اکانت به مشکل برخوردید با میزبان فا مگ در ارتباط باشید.

آموزش رایگان اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید