مجله اینترنتی

اشتباه استقلال و سپاهان باعث صدرنشینی پرسپولیس شد


۱۳۱۰۴۸۷
کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عملکرد تیم های مدعی قهرمانی اظهار داشت: ثبات پرسپولیس با اشتباهات سپاهان و استقلال باعث صدرنشینی این تیم شد.

خبرگزاری مهر: هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه به طور همزمان از ساعت ۱۸ آغاز می‌شود که رقابت در بالای جدول به اوج خود رسیده است تا دو هفته پایانی بازی‌ها برای تعیین سرنوشت تیم‌ها مهم‌تر از همیشه شود.

اسماعیل حلالی با تشریح شرایط مدعیان قهرمانی در فصل جاری به شرایط پرسپولیسی پرداخت که در دهه هفتاد و ابتدای هشتاد یکی از بازیکنانش بود.

پیشکسوت پرسپولیس با نقد گلزنی مهاجمان این تیم درباره ثبات فنی سرخپوشان و استفاده جد اکثری از غفلت رقیبان صحبت کرد که در پی می‌خوانید:

فراز و نشیب پرسپولیس ترسناک بود

حلالی درباره روند نتیجه گیری پرسپولیس در فصل جاری که منجر به کسب ۶۰ امتیاز از ۲۸ بازی شده است گفت: پرسپولیس جزو تیم‌های مدعی است که فراز و نشیب زیادی داشت. این تیم خیلی خوب امتیازات ابتدای فصل را جمع کرد اما توقف‌های متوالی به خاطر اردوهای تیم ملی ایران قبل و بعد از جام جهانی قطر باعث ایجاد افت کیفیت فنی این تیم شد.

او ادامه داد: افت ناگهانی پرسپولیس نه تنها این تیم را در میانه‌های فصل از صدر جدول دور کرد بلکه همه را به خاطر نمایش ضعیف در چند دیدار نگران کرد اما پشتکار کادر فنی پرسپولیس و تعصبی که بازیکنان نشان دادند باعث حل این مشکل شد و پرسپولیس باز هم نوار موفقیت‌های خود را آغاز کرد تا به جمع مدعیان قهرمانی برگردد.

اشتباهات خودشان را گردن داوری می‌اندازند

او با اشاره به سبقت پرسپولیس از سپاهان و استقلال تاکید کرد: پرسپولیس اول فصل در صدر جدول بود ولی سراغ بهانه نرفت. تلاش‌هایش را به قدری ادامه داد که دوبارiصدر جدول را گرفت. البته فکر می‌کنم اگر سپاهان و استقلال اشتباه نمی‌کردند و امتیاز از دست نمی‌دادند این روند همچنان ادامه داشت. خودشان اشتباه کردند اما با تمام احترامی که برایشان قائل هستم نمی‌دانم چرا همه چیز را گردن داور مسابقات می‌اندازند.

حلالی در خصوص عملکرد استقلال و سپاهان تاکید کرد: آنها خیلی خوب بازی کردند. موضوع اینجاست که این تیم‌ها نمی‌خواهند پذیرش حقیقت را داشته باشند. وقتی ایراد را خارج از تیم و رختکن خود بدانند هرگز نمی‌توانند آن را حل کنند.

اشتباه استقلال و سپاهان باعث صدرنشینی پرسپولیس شد

پولدارها مدعی قهرمانی اند

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به جنگ قهرمانی بین سه ضلع مدعی گفت: آنها هزینه‌های خیلی زیادی در ابتدای فصل کردند. ابتدای بازی‌های امسال از هرکس که عاشق فوتبال است می‌پرسیدید قطعا می‌گفت قهرمانی بین استقلال، پرسپولیس و سپاهان خواهد بیود. این تیم‌ها خیلی هزینه کردند تا بتوانند بهترین نتایج را بگیرند. طبیعی است آنها بیشترین شانس را داشتند. لیست بازیکنان این تیم‌ها پر از بازیکنان درجه یک است که هر مربی آرزویش داشتن آنهاست.

تمرکز کادر فنی اعتماد به نفس بازیکنان را آورد

حلالی درباره بازگشت کیفیت به تاکتیک‌های پرسپولیس یادآور شد: آنها در ۱۰ بازی گذشته خیلی بهتر عمل کردند. شاید تنها بازی که عملکرد خوبی نداشتند دیدار با سپاهان اصفهان در بازی برگشت بود. پرسپولیس خیلی خوب با تمرکز کادر فنی توانست به مسابقات برگردد و فوق‌العاده نتیجه بگیرد. همین موضوع باعث شد تا پرسپولیس از غفلت سپاهان و استقلال که وارد حاشیه شده بودند نهایت استفاده را ببرد.

ثبات به پرسپولیس کمک کرد

او درباره عملکرد کادر فنی این تیم تاکید کرد: پرسپولیس در دوره‌ای از فصل تصمیم به تغییر تاکتیک گرفت. این موضوع می‌تواند دلایل مختلف زیادی داشته باشد. یکی از انها مصدومیت‌های متوالی بود که به پرسپولیس ضربه زد. وقتی پرسپولیس دوباره به ثبات تاکتیکی مورد نظر کادر فنی بازگشت همه چیز بهتر از قبل شد. موتور این تیم دوباره روشن شد تا حالا آنها با جام یک قدم فاصله داشته باشند.

مهاجمان خارجی بد بودند

حلالی درباره انتظار طرفداران از لئاندرو پریرا و شیخ دیاباته تصریح کرد: پس از جدایی یورگن لوکادیا باشگاه و سرمربی چاره‌ای جز تقویت خط حمله نداشتند. گزینه‌های خوبی هم جذب شدند که برای استراتژی‌های متنوع می‌توانستند مثمر ثمر باشند اما من فکر می‌کنم عملکرد آنها قابل تقدیر نبوده است. باید بگویم بد بودند چون کاری نکردند.

جام برای پرسپولیس است

حلالی صحبت‌های خود را با هواداری از پرسپولیس به پایان رساند و گفت: حالا به عنوان یک کارشناس می‌گویم جام برای پرسپولیس است و این تیم مستحق بالا بردن کاپ قهرمانی است.

اشتباه استقلال و سپاهان باعث صدرنشینی پرسپولیس شد

 

دیدگاهتان را بنویسید