مجله اینترنتی

آموزش نصب افزونه در وردپرس و کار با آنها

نصب افزونه در وردپرس

برای ایجاد و ایجاد وب سایت و تجارت الکترونیکی خود پس از خرید هاست در ایران یا خارج از کشور و نصب وردپرس، قدم بعدی استفاده از افزونه ها و افزونه های وردپرس برای استفاده از میلیون ها افزونه وردپرس است که هر کدام اهداف و قابلیت های خاصی دارند. طراحی ویژه و فهرست شده در مخزن وردپرس، وب سایت شما را حرفه ای تر کرده و امکانات بیشتری را به آن اضافه کنید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

افزونه وردپرس ما را قادر می سازد تا از عملکردی استفاده کنیم که در پوسته وب سایت ما وجود ندارد و هنوز برای پیاده سازی در وب سایت کدگذاری نشده است. افزونه های وردپرس شامل اجزای مختلفی هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و برای یک کار می توانید چندین افزونه را امتحان کنید و ببینید کدام یک امکانات و قابلیت های بیشتری برای استفاده در اختیار شما قرار می دهد.

در این مقاله از پایگاه دانش هاست فا قصد دارم نحوه مدیریت و نصب افزونه های وردپرس را به شما آموزش دهم تا با استفاده از این آموزش تمامی مراحل لازم برای نصب و استفاده از افزونه وردپرس و استفاده از آن را بدانید. آی تی. . همچنین نحوه راه‌اندازی یک افزونه از GitHub، مشابه آنچه در آموزش نصب و مدیریت یک تم وردپرس دیدیم، خواهیم داشت.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)


در این مقاله آموزشی به موضوعات زیر می پردازیم:

1.آموزش نصب افزونه های وردپرس و کار با افزونه ها در وردپرس

2.نحوه نصب افزونه وردپرس

3.افزونه را از مخزن وردپرس نصب کنید

4.یک افزونه سفارشی نصب کنید

5.نحوه نصب افزونه های وردپرس از داشبورد وردپرس

6.نحوه نصب افزونه وردپرس بر روی هاست cpanel

7.گروه وظایف در صفحه افزونه های وردپرس

8.آموزش ویرایش و سفارشی سازی افزونه وردپرس

9.نحوه نصب افزونه وردپرس از GitHub

10.رفع عیب افزونه وردپرس نصب نشده است

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

1.آموزش نصب افزونه های وردپرس و کار با افزونه ها

اولین قدم برای مدیریت یک افزونه وردپرس، بازدید از صفحه اختصاص داده شده به آن است. پس وارد داشبورد وردپرس شده و سپس به مسیر افزونه بروید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس و کار با آنها

با مراجعه به این صفحه لیستی از افزونه های موجود در سایت خود را مشاهده می کنید که می توانید از ابزار مدیریت هر افزونه وردپرس برای فعال کردن، غیرفعال کردن، ویرایش، مشاهده اطلاعات افزونه و … استفاده کنید. بسته به نوع کدگذاری، افزونه ممکن است دارای چندین منو باشد.

نصب افزونه در وردپرس و کار با آنها

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در زیر عنوان هر افزونه، عملکردهای مدیریتی اصلی شامل فعال سازی، غیرفعال کردن، ویرایش و حذف افزونه ها به شما نمایش داده می شود و در قسمت توضیحات نیز می توانید جزئیات افزونه را بیابید. افزونه نسخه و سایر اطلاعات افزونه را به همراه پیوند نویسنده بررسی کنید. با استفاده از نمای جزئیات، می توانید به صفحه افزونه در مخزن وردپرس دسترسی پیدا کنید و اطلاعات دقیق افزونه شامل لیستی از تغییرات ایجاد شده در افزونه، به روز رسانی ها، پشتیبانی و غیره را مشاهده کنید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

دو راه برای نصب افزونه وردپرس وجود دارد. با استفاده از این دو روش می توانید هر نوع افزونه ای را بر روی هر ویژگی در وب سایت خود نصب و فعال کنید، از جمله نصب افزونه از مخزن وردپرس که توسط پیشخوان وردپرس انجام می شود. راه دوم نصب یک افزونه سفارشی است، می توانید با آپلود افزونه از طریق پیشخوان یا هاست وردپرس، افزونه را نصب و فعال کنید.

افزونه را از مخزن وردپرس نصب کنید

نصب یک افزونه سفارشی

افزونه را از مخزن وردپرس نصب کنید

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

از امروز، مخزن وردپرس قادر به ثبت بیش از 50000 افزونه وردپرس است، بنابراین می توانید برای استفاده از امکاناتی که این افزونه ها ارائه می دهند، هر افزونه وردپرس را در سایت خود نصب و فعال کنید. برای نصب افزونه از مخزن وردپرس مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا با کمک آموزش ورود به سیستم مدیریت وردپرس وارد داشبورد وردپرس شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

در داشبورد وردپرس خود به Plugins بروید و سپس روی دکمه Add کلیک کنید یا مستقیماً به Plugins > Add بروید تا به صفحه Add Plugin هدایت شوید.

اگر از این صفحه بازدید کنید، لیستی از افزونه های محبوب را مشاهده می کنید که می توانید از آنها استفاده کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس

حالا برای نصب افزونه همانطور که در تصویر می بینید در قسمت جستجوی افزونه… که در بالای صفحه سمت چپ است نام افزونه مورد نظر خود را وارد کرده و افزونه را جستجو کنید. شما جستجو کنید.

پس از وارد کردن نام افزونه، مدت کوتاهی منتظر بمانید تا نتایج جستجو برای شما ظاهر شود و پس از مشاهده افزونه مورد نظر در نتایج جستجوی افزونه، روی دکمه Set up Now کلیک کنید تا افزونه شروع شود. فرآیند نصب

پس از نصب افزونه این دکمه به نام فعال سازی تبدیل می شود که با کلیک بر روی آن افزونه فعال می شود و می توانید با مراجعه به صفحه افزونه اضافه شده به قالب وردپرس یا اصلی افزونه را پیکربندی و شخصی سازی کنید. منوی فرعی..

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

برای نصب افزونه وردپرسی که خودتان درخواست و طراحی کرده اید یا باید افزونه ای را که از فروشگاه رسمی افزونه های وردپرس خریداری کرده اید نصب کنید. از آنجایی که اینگونه افزونه ها تجاری هستند، در مخزن وردپرس قرار نمی گیرند و ما قادر به نصب و استفاده از آنها به روش قدیمی نیستیم، بنابراین باید افزونه را نصب و سپس از آن استفاده کنیم. برای این منظور شما چندین راه حل خواهید داشت که عبارتند از:

افزونه را از طریق داشبورد وردپرس خود نصب کنید

افزونه را از طریق هاست نصب کنید

وردپرس را از طریق GitHub نصب کنید

سپس هر یک از راه حل های فوق را مورد بررسی قرار داد.

1- نحوه نصب افزونه وردپرس از پیشخوان وردپرس

هنگامی که یک افزونه را خریداری یا دانلود کردید، اگر قصد دارید افزونه را با استفاده از حساب وردپرس خود اجرا کنید، این مراحل را دنبال کنید:

  1. به Plugins > Add بروید و سپس مانند تصویر زیر دکمه Add Plugin را کلیک کنید تا محتویات قسمت آپلود فایل را مشاهده کنید.

سپس افزونه ای را که از سیستم خود خریداری یا دانلود کرده اید انتخاب کنید و در نهایت با کلیک بر روی دکمه Set up Now آن را آپلود کنید.

آموزش نصب افزونه های وردپرس و کار با افزونه ها در وردپرس

2.پس از کلیک بر روی دکمه set up now، بسته به اندازه افزونه صبر کنید تا نصب کامل شود و به صفحه بعدی که در تصویر زیر می بینید هدایت می شوید.

نصب افزونه در وردپرس

در این صفحه همانطور که در تصویر مشاهده می کنید جزئیات نصب افزونه به شما نمایش داده می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن نصب افزونه دکمه فعال سازی افزونه به شما نمایش داده می شود که در نهایت می توانید نصب کننده افزونه را بر روی آن فعال کنید. سایت با کلیک بر روی این دکمه یک عمل

آموزش نصب افزونه

یا روی مقاله Again to installer plugin کلیک کنید تا به صفحه افزونه در داشبورد وردپرس بازگردید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

2- نحوه نصب افزونه وردپرس بر روی هاست cpanel

با این حال، گاهی اوقات به دلیل خطا یا عدم دسترسی به پیشخوان وردپرس این اتفاق می افتد، شما می خواهید یک افزونه وردپرس را از طریق FTP یا هاست نصب کنید. برای این منظور چه از FTP استفاده کنید و چه افزونه را مستقیماً از طریق ادمین هاست نصب کنید، ابتدا باید به دایرکتوری یا همان فایل /public_html/wp-content/plugins/ بروید. بنابراین من از هاست cPanel برای نصب افزونه استفاده می کنم.

1.پس از نصب هاست سی پنل یا هاست دایرکت ادمین روی File Supervisor کلیک کنید تا فایل منیجر نصب شود و سپس به مسیر بالا مراجعه کنید.

آموزش افزونه در وردپرس

2.با مراجعه به این مسیر مشابه تصویر بالا لیستی از پوشه هایی را مشاهده می کنید که افزونه هایی که استفاده می کنید در سایت قرار دارند و هر کدام از این پوشه ها مربوط به یکی از افزونه های شما می باشد. حال برای افزودن افزونه جدید در این قسمت فایل افزونه را در اینجا قرار دهید سپس از فایل اصلی افزونه خود یک فایل فشرده با فرمت zip قرار دهید. و سپس روی دکمه آپلود کلیک کنید تا به صفحه آپلود افزونه هدایت شوید.

پس از رفتن به صفحه آپلود سی پنل، فایل فشرده افزونه را انتخاب کرده و بر روی هاست خود نصب کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس

اکنون پس از اتمام آپلود، روی لینک آبی رنگی که در پایین صفحه در تصویر بالا مشاهده می کنید، کلیک کنید تا به پوشه افزونه های وردپرس هدایت شوید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید افزونه مورد نظر شما به هاست اضافه شده است و اکنون برای ادامه نصب افزونه باید آن را باز کنید.

همانطور که در تصویر نشان داده شده است، روی فایل فشرده کلیک راست کرده و گزینه Take away را انتخاب کنید.

افزونه را روی هاست نصب کنید

سپس در پنجره باز شده روی دکمه استخراج فایل ها کلیک کنید، فایل های افزونه با توجه به سایزشان از بسته بندی خارج شده و پوشه مربوطه به فهرست پلاگین اضافه می شود.

افزونه را روی دستگاه نصب کنید

آموزش نصب افزونه در وردپرس و کار با آنها

اکنون افزونه با موفقیت در سایت وردپرس شما نصب شده است و کافی است آن را فعال و استفاده کنید. برای این کار مسیر افزونه را در مجموعه وردپرس جستجو کنید، سپس روی دکمه فعال سازی افزونه نصب شده کلیک کنید تا فعال شود و در سایت از آن استفاده کنید.

افزونه را در وردپرس فعال کنید

آموزش نصب افزونه در وردپرس و کار با آنها

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

کارهای دسته‌ای نیز در صفحه افزونه‌های وردپرس موجود است و می‌توانیم از ویژگی‌های آن برای مدیریت همزمان چند افزونه استفاده کنیم. با استفاده از اکشن‌های انبوه وردپرس در صفحه افزونه‌ها، می‌توانید موارد زیر را برای چند افزونه انتخابی در سطح جهانی اعمال کنید:

فعال یا پلاگین افزونه را غیر فعال کنید

آموزش نصب افزونه در وردپرس و کار با آنها

پسوند را حذف کنید

برای این کار همانطور که در تصویر زیر مشخص است کافی است پلاگین های مورد نیاز را انتخاب کرده و سپس از قسمت Batch Duties عملیات مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت دکمه Execute را فشار دهید تا برای تمامی افزونه های انتخاب شده اجرا شود.

آموزش ویرایش افزونه وردپرس و سفارشی سازی افزونه

با استفاده از ویرایشگر افزونه وردپرس، قادر خواهید بود به فایل های مرتبط با افزونه ها دسترسی داشته باشید و آن ها را ویرایش کنید. این قسمت بسیار مهم است و اگر تغییری در افزونه ایجاد کردید، حتما یک نسخه از تمامی فایل های افزونه را به عنوان پشتیبان داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید سریعا آن را برطرف کنید. برای تغییر و ویرایش افزونه وردپرس از این بخش، مراحل زیر را دنبال کنید:

به مسیر افزونه‌ها> ویرایشگر در پیشخوان وردپرس وارد شده.
ویرایشگر افزونه ها
مشابه تصویر زیر از گزینه چندانتخابی که در سمت چپ قرار داره افزونه ای که قصد ویرایش آن را دارید انتخاب کرده و روی دکمه گزینش کلیک کنید تا به صفحه ویرایش فایل‌های افزونه مورد نظر از طریق مسیری که در هاست قرار داره هدایت شوید.
حالا می‌تونید تا در ستون سمت چپ فایل‌های مربوط به کدنویسی افزونه را مشاهده کرده و اقدام به ویرایش آنها کنید.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)


در نهایت بعد از ویرایش افزونه روی دکمه بروزرسانی پرونده کلیک کنید تا تغییرات در افزونه‌ای که اونو ویرایش کردید اعمال شود.

3- آموزش نصب افزونه وردپرس از گیت هاب


گیت‌هاب به عنوان یک سایت برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان هر نوع زبان برنامه‌نویسی هستش که با مراجعه به اون میتونید تا به یک آرشیو بسیار وسیعی از انواع قالب و افزونه وردپرس هم دسترسی داشته باشید و از اونها استفاده کنید. حالا برای اینکه بتونید تا از افزونه‌های موجود در گیت‌هاب استفاده کنید ابتدا به صفحه دایرکتوری افزونه مورد نظر مراجعه کنید، سپس روی بخش سبز رنگ Clone Or Obtain کلیک کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه Obtain ZIP فایل افزونه را دانلود کرده و در سیستم رایانه‌ای خودتون ذخیره کنید. دقت داشته باشید اگر اولین بار هست به گیت هاب مراجعه می کنید، باید در آن عضو شوید.

حالا مشابه توضیحاتی که در بالا برای نصب افزونه سفارشی از طریق پیشخوان وردپرس و یا با استفاده از هاست و FTP توضیح داده شد افزونه دانلود شده از گیت‌هاب را نصب و فعال کنید.

حل مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس


گاهی اوقات پیش میاد که هنگام نصب افزونه وردپرس با خطاهایی مواجه میشیم که نمیتونیم اقدام به نصب و فعال کردن افزونه خودمون بکنیم. عمومی ترین خطایی که هنگام نصب افزونه برای ما پیش میاد به دلیل محدودیت در حجم آپلود وردپرس هستش که به دلیل بالا بودن حجم یک افزونه قادر به آپلود اون از طریق پیشخوان وردپرس نیستیم که برای حل این مشکل کافیه تا از طریق هاست و یا FTP اقدام به نصب افزونه مورد نظر در دایرکتوری /public_html/wp-content/plugins/ کنید. که آموزش اون رو داخل مقاله ارائه کردیم.

?? نکته: برای این منظور پیشنهاد می کنیم دو راهنمای تصویری آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس و آموزش رفع ارور Add File Measurement Restrict در هاست را مطالعه کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون بتونید تا به راحتی اقدام به مدیریت و نصب افزونه وردپرس از راه‌های گوناگونی مثل نصب افزونه وردپرس از مخزن وردپرس، نصب افزونه از گیت‌هاب و نصب افزونه از هاست خودتون اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوال و یا مشکلی داشتید از بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما دوستان وردپرسی باشم.

(برای دریافت خدمات طراحی سایت – پشتیبانی سایت – تولید محتوا – ادمین اینستاگرام به دیسلر مراجعه کنید)

دیدگاهتان را بنویسید